Bitcoin může dosáhnout téměř 200 000 dolarů, naznačuje analýza Bernstein

5
(6)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle nejnovější prognózy od analytiků společnosti Bernstein hodnota bitcoinu vystoupá až na téměř 200 000 dolarů do konce příštího roku.

Bitcoin na 200 000 dolarech?

Analytici ze společnosti Bernstein předpovídají, že podíl spotových Bitcoin ETF na celkovém množství obíhajícího bitcoinu by mohl do konce roku 2025 dosáhnout přibližně 7 %. Předpověď pochází z očekávání, že fondy získají schválení na hlavních finančních platformách ve třetím a čtvrtém čtvrtletí letošního roku.

Většinu kapitálových přílivů do spotových Bitcoin ETF, přes 80 %, přinášejí retailoví investoři přes brokerské platformy. Naproti tomu, začlenění těchto fondů do institucionálních systémů je teprve na začátku.

Analytici očekávají, že příliv nových prostředků do těchto fondů, by do roku 2025 mohl znamenat, že Bitcoin ETF budou odpovídat zhruba 7 % všech BTC v oběhu a do roku 2033 by mohly tvořit až 15 % celkové nabídky.

Analytici také naznačují, že přední kryptoměna světa vstupuje do nového býčího cyklu. Prognózu podporuje nedávné snížení odměny těžařům (halving).

Také institucionální fondy stále intenzivněji směřují do Bitcoinu. Společnost MicroStrategy, která je největším institucionálním držitelem kryptoměny, pokračuje ve své strategii agresivního nakupování BTC. Nedávno zakoupila dalších 11 931 BTC za přibližně 786 milionů dolarů, čímž zvýšila své celkové držby na 226 331 BTC. To představuje asi 1,15 % celkového množství největší kryptoměny světa.

Pokud MicroStrategy bude nadále nakupovat Bitcoin, Bernstein odhaduje, že její podíl by mohl do konce roku 2025 představovat 1,5 % celkového množství Bitcoinu v oběhu.

Vývoji ceny bitcoinu a dalších kryptoměn se věnoval také náš analytik Jaroslav Jarolím. Na záznam z tohoto videa se můžete podívat níže.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 64 008 USD dle KMC.

Závěr

Co si o analýze Bernsteinu myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ. Další informace o vývoji ceny bitcoinu naleznete v našich pravidelných technických analýzách a streamech.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img