Bitcoin míří nad 55 000 USD – spekulanti výrazně prodávají

5
(16)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Cena bitcoinu za poslední týden vzrostla o 21 %. Předpokládá se, že je primárně tažena nákupy spotových fondů na bitcoin. Vychází se z dat, kde vidíme silné prodeje krátkodobých investorů a ještě větší nákupy institucí. S docházející nabídkou na trhu býci předpokládají brzké překročení hranice 55 000 USD.

Z reportů vyplývá, že 79 % nabídky drží dlouhodobí investoři (drží déle než 6 měsíců, HODL). Ti ale moc neprodávají. Denně pošlou na burzy v průměru 2 023 bitcoinů. Naopak krátkodobí obchodníci prodávají ve velkém. Denně se zbavují v průměru 49 504 mincí a na grafu vidíme, jak jejich prodejní aktivita roste.

Institucionální investoři nakupují bitcoin

Někdo by mohl mylně předpokládat, že velryby nakoupily v říjnu (během podání žádostí o spotová ETF) a nyní svoje bitcoiny se ziskem prodávají. Při pohledu na statistiky prodejů podle velikosti peněženek ale vidíme, že nejvíce prodávají investoři s držením mezi 10 a 100 bitcoiny.

Následují malé peněženky do 1 bitcoinu a dále pak ty s držením 1 až 10 mincí. Kromě velryb nad 100 bitcoinů ale za poslední měsíc prodávají všichni. Velryby akumulují. Lze předpokládat, že v této skupině jsou peněženky vlastníků fondů jako například BlackRock, Fidelity, BitWise, Ark 21Shares a další.

Index Fear & Greed přestává být relevantním

Z výše uvedených dat ale také plyne, že často sledovaný index Fear & Greed přestává být relevantním. Čtvrtina jeho podkladů ale může být zavádějící. Desetinu indexu totiž ovlivňuje vyhledávání na Google a 15 % zase diskuze na sociálních sítích. To ale nebudou aktivity, které budou asi masově dělat institucionální investoři. Musíme jej tedy brát s rezervou.

Podle dostupných informací se zdá, že by cena bitcoinu mohla dále pokračovat v růstu a brzy překročit úroveň 55 000 dolarů. Kryptoměnové opce dokonce ukazují, že obchodníci vidí 20 % šanci na 70 000 USD do konce dubna. Pokoření all-time high (ATH) by tedy mohlo být blízko.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 16

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ČNB

Podle obrázku, někdo míří na bitcoin.
AI 🤣

Jindra

Pokud velryby nakupují a krátkodobí investoři prodávají a přesto se držíme kolem těch 52 k USD, tak to značí, že s rozvojem ETF bude sakra velký hlad po BTC. A po půlení ani nemluvě…

spot_img