Bitcoin má za sebou netypický víkend. Cena dál roste nad 72 tisíc dolarů

5
(4)

Bitcoin se díky nezvyklému víkendu v neděli na chvíli podíval nad hranici 70 000 dolarů. V pondělí tento růst potvrdil.

Data ukázala neočekávaný nárůst bitcoinu nad 69 000 dolarů už během soboty, kdy dosáhl lokálního maxima 69 680 dolarů. Obchodníci, doufající v pokračování růstu i v novém týdnu, poznamenali, že tento víkend nebyl pro kryptoměnu netypický. Cena totiž celý víkend postupně rostla, místo aby zůstávala na stejné úrovni, jako je to během víkendů zvykem.

Pro Michaëla van de Poppeho, zakladatele a generálního ředitele obchodní společnosti MNTrading, byla oblast bezprostředně nad 69 000 USD klíčová.Pokud dojde k jejímu prolomení, budeme pravděpodobně svědky silného pokračování směrem k historickým maximům ještě před halvingem,” stálo v části jeho analýzy na platformě X. Doprovodný graf nicméně upozorňoval na pokračující existenci medvědí divergence, okolo ceny 72 000 USD. Tuto hranici však Bitcoin překonal již na začátku týdne.

Bitcoinová ETF se vrací do černých čísel

S novými dubnovými maximy se obchodníci začínají zaměřovat také na to, jak by se mohl vyvíjet příliv institucionálních investic. Nárůst čistých toků do amerických spotových ETF, společně s novinkou, že bankrotující kryptoměnová společnost Genesis dokončila prodej akcií GBTC v hodnotě několika miliard dolarů, minulý týden pozitivně naladila investory.

Zároveň BlackRock, největší globální správce aktiv a jeden z emitentů ETF, prozradil, že přidal různé významné americké banky jako “autorizované účastníky” jeho bitcoinového fondu. Podle nejnovějších údajů skončil 5. duben čistým přílivem do ETF ve výši něco málo přes 200 milionů USD, přičemž celkově za minulý týden činil příliv přibližně 570 milionů USD.

V době psaní příspěvku se cena bitcoinu podle KMC pohybuje kolem 72 300 dolarů.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img