Bitcoin live stream – Bitcoin se chystá na velký pohyb, jak se na to připravit?

3.9
(7)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) již více jak dva týdny konsoliduje v blízkosti klíčových 42 000 USD, takže je racionální předpokládat, že se trh bude chtít už někam posunout. Mimo jiné kurz nemá již moc manévrovacího prostoru, protože ze shora překáží rezistenční diagonála a zespodu máme samozřejmě cenový support. Trh se musí tedy brzy rozhodnout, z čehož by měl vzejít velký pohyb. Dá se nějak hrubě na něco podobného připravit? To si dnes povíme v pravidelném živém streamu v 19:00 na kanálu Žraloci sobě.

BTC

POZOR: Žádné údaje ve videu nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.9 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

16 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Daro
Hodnocení článku :
     

Tak dnes husa u bansethů, jak se domlouvalo minuly tyden, na 16:00 a pak na stream 😛 V 19 už bude Jarda kouzlit 🙂 Kdo chce nechť dorazí, určo tu budem do 7-8 🙂

Poslední editace 4 měsíců před přes Dariusz Matuszyński
Jan M.
Hodnocení článku :
     

Když jsme na 43,3k, tak je mnohem pravděpodobnějších 47k případně 49k, ne? Ale myslím si, že toto lokální maximum by se dlouho neudrželo a že hned potom bychom byli na 40,5k případně i na 39.5k.

Jan M.

*než okamžitý breakout na těch 40.5k.

Fantom

Proč tak opatrně? V létě bychom přeci měli jít na těch 200k ne? Tedy když už je těch 400k moc optimistických. Nebo se to všechno stihne až v červenci či srpnu? 🙂

E15

200-400k bude až na Vánoce :-DD.

Fantom

Vždyť já vím, říkal to JP Morgan a to je takový Santa Claus 😀 Na Vánoce 400k – dárky po všechny. 😀

LHTS

moc rychle to nepujde, dnes opet vyplach shortaru longaru a nasledna akumulace (odkup BTC) od retailu.

Fantom

Tak určitě. Nejdříve půjdeme na těch 30k, potom 20k a pak se teprve uvidí jak je to tím 400k panem Morganem. 😀

Jan M.

200k v létě klidně může být, ale ne v létě 2022 nýbrž v létě 2023. Na tento rok 100k tipuji. Ale spíš někdy hodně ke konci roku. Uprostřed roku může být minibear market. S minimem, které se neodvažuji předpovědět. Někde v pásmu třeba 20k-37k, spíš bych ale řekl, že pod 30k už to nikdy nepůjde. Jinak já už moonboy nejsem. Byl jsem, ale přestal jsem jím být, když jsem v kryptu přišel o nějaké peníze. Smajlík. Od té doby se na to celé dívám úplně jinak, nezaujatě. Teď ten noční výplach je docela brutál. Rudá svíce má cca 7,5% a skoro žádné knoty. Zatím to vypadá na průraz směrem dolů. Pokud se to však udrží, teoreticky může být hned napravo od ní podobně vysoká svíce zelená. PS: Dnes ve streamu řekl ing JJ, že nemáme řešit, jestli to půjde nahoru či dolů, že to pak strašně rozdmýchává emoce a kalí úsudek. Máme se soustředit jen na situaci, jaká je (řekl to jinými slovy, to je však jedno). Pořád dokola opakování, že to půjde na 20k či 10k mi připadá jako velmi silné emocionální zaujetí.

Fantom

OK, jen jsem narážel na to, že jste v červnu loňského roku psal že tipujete cenu v létě 2022 v pásmu 200-400k spíše blíže k 200k. To byl zase Váš extrémní optimismus. A dost mi vadilo Vaše prohlášení o tom, že jsem “se tu svěřil, že vůbec nerozumím ekonomii” což mne jako vystudovaného ekonoma dost urazilo. 🙁 Kdybyste napsal že vůbec nerozumím kryptu tak s tím nemám problém. Já si myslím že jsem realista. Trh se musí vypláchnout od všech těch shitcoinů a vyrovnat s minulým FOMO. Pád 80% od ATH je naprosto normální a že je nyní jiná situace? Možná, ale nastane to stejně. To je prostě můj názor a dost tomu nahrává i současná nepříznivá situace na akciovém trhu. A opakování že půjdeme na 20k a 10k? Dost mne zajímá co napíšete až na těch 20k budeme. 10k je extrémní varianta, možná nebude, ale úplně vyloučit se taky nedá.

LHTS

Zdravim, zasilam svuj nahled na cenu BTC v letosnim roce, o ktere jsme spolu diskutovali. Celkova kapitalizace BTC (max pocet 21mil BTC) je pri soucasne cene cca 800mld USD. Kapitalizace zlata je cca 9bilionu USD. O penezich nalitych do akcii ani nemluve. Jiz z tohoto jednoducheho porovnani je podle mne opravdu lakave pro velke investory stahnout z trhu co nejvetsi pocet minci BTC. Jak to ale udelat s co nejmensimi naklady? Zbyva dotezit cca 3mil. minci (tam uz je hracu dost) a ostatni mince vlastni retail, pocatecni nadsenci a ostatni velci investori. Tezari jsou chytri (maji sve zkusenosti z roku 2017 a nasledneho bearmarktu), ti mince neprodaji levne pokud nebudou muset. Velci investori take neprodaji (proc vlastne nakupovali?) Zbyva tedy retail. A tady nastupuje manipulace s cenou a psychologicke hry (emoce – strach, FOMO i opacne, vyplachy apod.). Tedy pod 10K nepujdeme (zniceni duvery BTC – crypto). Pokud pujde v realne ekonomice vse do … Cena by nemela prilis klesnout pod 20tis. (extremni knot treba 17.600). Nicmene realna nejnizsi cena v letosnim roce by se mela pohybovat kolem 30tis. (extremni knot cca 26,500). Takto mam i v SOUCASNE dobe nastavene prikazy.

Fantom

OK. Díky za názor. Zní to docela logicky a může to tak i skutečně být. Já bych byl ale opatrný v některých zde prezentovaných předpokladech. Srovnání se zlatem – zlato je prověřené zajištění po tisíce let, bitcoin je příliš mladý a má konkurenci v ostatních coinech. Zatím se nedá říct že by prokázal že je uchovatel hodnoty. Sám ani zlato moc rád nemám – jak říká Buffet, zlato neprodukuje příjem je jen zajištěním. Velcí investiční hráči dle mne budou mít především zájem na tom vydělat USD ne stáhnout co nejvíce BTC z trhu. Je možné že právě oni teď prodávají a z trhu se stáhnou na několik let, možná nadobro. Dravci z hedgeových fondů jdou po okamžitém zisku, krypto na dlouho je pro ně příliš riskantní/najdou si jiné příležitosti a budoucnost krypta je jim ukradená. Důležití jsou především těžaři či burzy a je dobré sledovat jejich akcie – MARA, RIOT, COIN nebo Microstrategy jako držitel BTC – všichni extrémně klesají. Krypto jako celek má před sebou pročištění – jednotlivé mince budou bojovat o další život. V tomto světle 26,5 k nemusí být vůbec extrémní knot, ale běžná cena v polovině roku. Extrémní propad trhu je nevyhnutelný a bylo jedno jestli budeme padat z 55k, z 69k nebo třeba z 95k kdyby se ho jako ATH podařilo vytvořit. Došel zájem retailu, je tu stále snaha ho nahodit, ale současné cenové propady už asi žádné další nákupní šílenství v dohledné době nedovolí.

LHTS

Vás pohled zni z urciteho pohledu take logicky. BTC je ale opravdu deflacni aktivum, protokol (pripadne tezari) nedovoli vytvorit vice nez 21 mil. minci. Dale ma BTC neprustrelnou technologii zabezpeceni. (Zkusi nekdo spocitat, kolik by stalo zpetne zfalsovani blockchainu?, pripadne umozneni dvoji utraty?) V pripade utoku 51% se ostatni mohou behem utoku branit (zvysovat Hashrate) a dale v dalsim casovem useku utok uplne odrazit (snizeni pod 51%). Ve vysledku – extremne VZACNE aktivum. Dale se z BTC krome uchovatele hodnoty (provereno casem) stava i prostredek smeny (Dnes rano jsem posilal 2 prevody v BTC 150dolaru a 5 dolaru, kazdy s poplatkem 8,8Kč – velka rychlost, prevod do 1 hod. Umi takto rychle prevadet napr. Unicredit Bank v CR?) Vseobecne prijimani zatim chybi, BTC je ale relativne mlada technologie, je to jen otazka casu. Dohromady ucebnicova definice meny, ktera je digitalni, nezavisla s obrovskym aplikacnim potencialem (DeFi, smart contracts apod.). Tyto vlastnosti musi velci investori znat. Nevidim duvod proc by BTC prodavali a naopak BTC nestahovali z trhu.

Poslední editace 4 měsíců před přes LHTS
Fantom

Souhlasím se vším co zde uvádíte. Jen kritická poznámka co píšete k bankám v ČR není úplně fér. Tedy nevím jak Unicredit, ale většina českých bank – např. Airbank převádí tuzemské měny okamžitě a bez poplatku, ale i ostatní – pokud zadáte platbu dopoledne přijemce ji má stejný den – záležitost maximálně hodin a zdarma. Vím že mimo EU to tak většinou není o mezinárodních platbách mimo EU/EHP ani nemluvě – drahé a dlouho to trvá. BTC je jistě řešením neboť tak byl i navržen. Problém je ale v tom, že i když je BTC vzácný a funkční, teprve až poptávka po něm určuje jeho cenu. Pokud by několik velkých hráčů stáhlo většinu mincí z trhu a bylo by málo transakcí – většina by spekulovala na růst ceny a nechtěla by utrácet vzácné mince. S dalšími halvingy by klesaly odměny těžařů za nové mince a málo převodních transakcí by znamenalo málo odměn pro ně. BTC byl navržen, aby postupem času množství transakcí v odměnách těžařů nahradilo samotnou těžbu nových mincí – geniální řešení, které je ale právě z důvodu výše popsaného v ohrožení. Deflační měna (mince nad 21M nikdy nebudou a stávající se budou ztrácet – klíče) nikdy v historii nebyla – je to i z ekonomického hlediska nepraktické. Neříkám nemožné, ale nikdy to v historii nebylo, každá měna byla vždy inflační včetně zlata. Proto je také Monero vzhledem k implementované trvalé inflaci jako měna vhodnější. Privátnost transakcí je z mého pohledu bonus navíc, někomu může připadat nevýhodná. V hashrate samozřejmě nesnese s BTC srovnání. Ještě k té poptávce, BTC může být jakkoliv vzácný, ale pokud bude cena klesat jako dosud tak bude klesat i poptávka – začarovaný kruh. Když bylo FOMO fugovalo to přesně obráceně – cena rostla a poptávka taky – stejný kruh se točil na opačnou stranu. Vše je o hledání oné magické “férové ceny” kterou ale není možné/snadné určit a kterou tvoří trh. V bull runu hledáme cenu cestou nahoru a v bear marketu cestou dolů. Bull run tu byl 2 roky, bear market podle mne už začal a uvidíme jak dlouho tu bude a kam až se s cenou podíváme. Jak jsem psal už dříve, očekávám že cena na konci letošního roku bude nižší než teď. Mohlo by to být i jinak v případě flashcrash, tedy kdybychom dosáhli onoho dna cca 20k a níže až k 10k tak rychle že by obrat byl ještě letos. Ale bez nárazu do takových nízkých hodnot změna dlohodobého trendu předpokládám nebude. Pro Jana M. – není to žádný můj negativní bias, ale reálná predikce které věřím. Na rozdíl od podvodných moon boys, kteří tomu možná ani sami nevěří a jsou leckdy placení za propagaci různých podvodných shitcoinů. Vždy doplní disclaimer – not financial advise, ale v podstadě okrádají běžné lidi. Kdyby to byl opravdu negativní bias, tak tady napíšu že BTC, potažmo celé krypto jde na 0. To doufám nebude, přesto i někteří renomovaní ekonomové tvrdí že ano – třeba Roubini. Toho zrovna nemám rád, on BTC doslova nenávidí. Přesto se může stát že BTC na technické 0 skončí, ale spíše proto že prohraje s jiným coinem/coiny.

LHTS

proto jsem zminil Unicredit (proste dinosaurus, neumi jeste dnes okamzite platby…)

LHTS

ta svicka jeste pokracovala az na 38.200,- Nahodou jsem vstaval v pet (probudil me syn), tak jsem se mohl lepe zorientovat. P.S. Snad jste nebyl vzhuru kvuli cryptu az do 3am?

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: