Bitcoin klesl o 10 %, ale obchodníci zůstávají v klidu

4.8
(4)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Minulý týden se nepodařilo prolomit hranici 30 000 USD a medvědi jsou nyní ve většině. Cena klesala i včera a aktuálně se bitcoin prodává kolem 27 000 USD. Zatímco někteří panikáři prodávají, tak obchodníci jsou prý v klidu. S poklesem na hladinu 25 000 USD se vlastně počítalo a není to tedy žádným překvapením.

Obchodníci zůstávají ohledně bitcoinu v klidu

Podle statistik Glassnode obchodníci s kryptoměnami jen za pátek 21. dubna odepsali 173 milionů USD na long pozicích a za celý týden pak přes 600 milionů USD. Přesto jsou relativně optimističtí. Minimálně ti analytičtí.

Například CryptoCon udělal analýzu ze stávajícího vývoje Relative Strength Index (RSI). Podle něj sice krátkodobá data vypadají pesimisticky, ale z dlouhodobého pohledu se RSI konečně vymanil z 6letého klesajícího trendu a nyní se pokouší získat podporu.

Závěr

Kam se nyní vydáme je určitě relevantní otázka. Očekává se otestování 25 000 USD a někteří mluví i o případném otestování tolik očekávané hranice 12 000 USD. Osobně očekávám spíše rychlý pokles na hranici 25 000 USD a pak opět růst. Tento měsíc je bitcoin sice v poklesu, ale jen nějaká 4 %.

Počítám, že budeme v květnu opět růst až do nějaké větší negativní informace. Tady si myslím, že ta krize (recese) je stále teprve před námi a ty špatné zprávy přijdou. Ale budu se rád mýlit.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img