Bitcoin již není vnímán jako kriminální měna

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bitcoin byl v průběhu své poměrné krátké existence nazýván mnoha způsoby. Nejčastěji byl BTC označován jako platidlo na nelegálních tržištích pro všemožné kriminální živly. V současné době se ale rétorika změnila k lepšímu.

Žádná kriminální měna

Bitcoin je decentralizovaná kryptoměna založená na technologii blockchain, která nepodléhá žádné finanční instituci či vládě po celém světě. Ve spojení s tajemným původem vzniku Bitcoinu, byly veřejné předsudky o této nové formě peněz pochopitelně nepříznivé.

Nelze samozřejmě popřít, že nejdůležitější kryptoměna světa je i nadále používána k nezákonným aktivitám po celém světě. Mnoho průzkumu a studií ale ukázalo, že se jedná o naprostou marginální záležitost.

Bitcoin není nevystopovatelný či plně anonymní. Jedná se o decentralizovaný, dohledatelný a pseudo-anonymní platební systém postavený na blockchainu. Každá platba je tedy zaznamenána do „účetní knihy“.

Všechny transakce jsou otevřené, což dělá z Bitcoinu vysoce transparentní a bezpečný platební nástroj. Podíváme-li se do letošního roku, Salvador jako první země na světě bude používat bitcoiny k nákupu zboží či služeb.

Po většinu přihlížejících se kryptoměna rázem přestěhovala ze svých hlubokých vazeb na nejtemnější části internetu, aby vytvořila jasnější budoucnost pro občany rozvojových zemí. Občané zemí postižené více než dvoucifernou inflací považují Bitcoin za absolutní zázrak.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 47 404 USD dle KMC.

Závěr

Rétorika ohledně nejdůležitější kryptoměny světa se postupem času změnila, naštěstí k lepšímu. Na počátku to byla pouze „věc“ pro hackery a programátory, poté platidlo pro kriminální živly a poté podvodné aktivum či bublina, která brzy splaskne. V současné době se však hovoří o bitcoinu jako o dobré investiční příležitosti nebo uchovateli hodnoty zemích postižený vysokou inflací.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img