Bitcoin je oficiálně zase býčí, po mnoha týdnech si trh připsal zisk 8 %. Cena je nad 70 000 dolary

3.8
(9)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin si po dlouhé době konečně připsal nějaké čisté zisky. Minulý týden trh ukončil v býčí podobě týdenní svící, což znamená, že se na scénu postupně dostávají agresivní kupci. Býci totiž tentokrát dokázali ubránit kurzové zisky, což se po mnoho týdnů vůbec nedařilo. Kromě toho máme pěkný odraz od supportu, který se rozprostírá kolem 60 000 dolarů. Zkrátka je v grafu vícero faktorů, které můžeme lehce interpretovat kladně.

Býci by přesto neměli usnout na vavřínech. O dalším vývoji není rozhodnuto, protože se cena bitcoinu i v těchto chvílích nachází ve stranovém boxu. Dokud je kurz v rámci boxu, není udán směr dalšího vývoje. Tudíž čekáme na signál, což poznáme jako agresivní průlom na sever nebo na jih.

Mé poslední video na zlato, bitcoin a akcie

Dokud je inflace vyšší, bitcoin nemusí prosperovat

Kdo se nechce učit makroekonomii a ekonomickou historii, nemusí plně chápat, co bitcoin pohání nahoru a naopak. Každý bitcoinový investor musí rozumět, že investiční svět se v současnosti primárně zaměřuje na měnovou politiku centrálních bank. Když je tedy inflace vysoká, jsou vysoké i úrokové sazby. A trhy dle toho jednají.

Dokud je proto vyšší inflační očekávání, trhy budou propisovat vyšší úrokové sazby. Respektive se to projeví v kurzech aktiv jako je bitcoin. Tím chci říct, že dokud není dosaženo cenové stability, bitcoin a akciový trh je pod soustavným tlakem. Cena bitcoinu sice podala v tomto roce slušný výkon, nicméně nynější stagnace může být klidně varováním.

Varování
Upozorňuji, že bitcoin se v minulosti mnohokrát rychle a agresivně obrátil na jih. Nebuďte proto nepříjemně překvapení, když trh tento pattern zopakuje. Naopak na to buďte připraveni, protože jde o potenciální příležitost.
Info
Chceš být v obraze ohledně trhů a ekonomiky? Sleduj můj profil na Xku.

Cena bitcoinu si za minulý týden připsala skoro 8 %

Jak jsem psal v úvodu, cena bitcoinu za předešlý týden připsala čistý zisk téměř 8 %. Trh dlouho nebyl něčeho podobného schopen, takže možná dochází ke změně ve vývoji. Cena bitcoinu se očekávatelně zastavila v blízkosti 67 000 dolarů, což je střed zakresleného stranového boxu. Tyhle středy fungují také jako S/R levely.

Víkend byl skromnější, ale podařilo se u středu zůstat. S novým týdnem jsem čekal, že kupci začnou být zase agresivní. Během brzkých ranních hodin začali kupci stupňovat svůj tlak. Leč dopoledne nákupní tlak náhle oslabil. Přesto si nemyslím, že je růstu konec, když cena zůstává ve středu boxu.

Býčí ukončení týdne má však jednu zásadní vadu na kráse (zase), objemy nejsou vysoké. Jak neustále říkám, každý cenový pohyb musí být podpořen objemy. Když není, implikuje to divergenci. Tedy v tomto případě jde o varovný signál. Za poslední rok jsou objemy podprůměr. Podotýkám, že objemy jsou za předešlých 12 měsíců, na kryptoměnových burzách, historicky skutečně nízké. Proto je nesmysl to srovnávat s delší časovou řadou.

Poznámka
Na kryptoměnových burzách se postupně nakupuje méně. Důsledek regulovaného derivátového trhu a ETF. Přidání těchto instrumentů logicky celý obchod s kryptoměnami naředil.

Závěrem: Když objemy zase porostou, máme potvrzený pohyb

Když objemy s růstem ceny bitcoinu opětovně zase porostou, získáme tím zásadní potvrzení. Ačkoliv s těmi objemy je to v obecné rovině nyní těžké.

Nyní akorát stačí sledovat, jestli se cena dostane přes střed boxu. Další zastávkou je posléze 74 000 dolarů, kde je horní hranice. Když se cena vrátí zpátky na 60 000 dolarů, vnímal bych to jako silný projev slabosti a v takovém případě by to byl signál pro pokles k 52 000 dolarů.

Připomínám, že americký akciový trh pokračuje v cenovém vzestupu. My víme, že bitcoin měl tendenci s jistým zpožděním zanedlouho následovat vývoj na akciích. Už jenom proto dává logiku, aby cena bitcoinu udělala další růstovou vlnu.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
David Babor
Hodnocení článku :
     

To je zase medvědárna, já vidím jasně nové ATH ale je to jen můj názor a nikomu to necpu:)

Bart

Možná lepší napsat Tvé postřehy, analyticke duvody, podporu názoru, proč to vidíš na růst. Nebo je to jen přání?

spot_img