Bitcoin HODL Waves: kupující během býčího trhu v roce 2020 nyní kontrolují 16 % celkové nabídky

5
(5)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Údaje ukazují, že kupci bitcoinu z minulého byčího cyklu jsou vytrvalejší než kdykoli předtím. A to i po 165% růstu ceny BTC od začátku roku.

Bitcoin získal v uplynulých třech letech novou generaci hodlerů. Lze to přičíst tomu, že tito noví investoři odmítají prodávat svůj BTC.

Údaje z populární metriky HODL Waves ukazují, že ti, kteří nakoupili Bitcoin na konci roku 2020, stále své mince drží.

Cena BTC by měla jít „mnohem výše“ pro vhodnější prodej pro hodlery

Dlouhodobější kohorty investorů bitcoinu, známé také jako dlouhodobí hodleři (LTH – long time hodlers), nemají náladu snižovat svou expozici vůči BTC. A i to navzdory začínajícímu býčímu trhu v tomto 2023.

Vlny HODL (HODL Waves), je graf seskupující nabídku BTC podle doby, která uplynula od posledního pohybu jednotlivých mincí. Tento graf ukazuje, že určité časové pásmo za poslední rok výrazně vzrostlo.

Od konce roku 2022, kdy medvědí trh dosáhl svého dna, se v rámci celkové nabídky výrazně zvýšila přítomnost mincí nepohybujících se dva až tři roky. V prosinci loňského roku tvořila tato skupina přibližně 8 % nabídky, nyní její podíl činí více než 15 %.

Jinak řečeno, ti, kdo nakoupili BTC mezi prosincem 2020 a prosincem 2021, odolali nutkání zapojit se do hromadného vybírání zisků.

BTC/USD nicméně od začátku roku vzrostl o 165 %, což potvrzují údaje Cointelegraph Markets Pro a TradingView, takže odolnost hodlerů není nijak závratná.

Philip Swift je tvůrce statistického zdroje Look Into Bitcoin, který provozuje graf HODL Waves. Swift často komentuje fenomén LTH (long term hodlers), protože zkušení investoři se postupem času ve svých pozicích stále více utvrzují.

„Bitcoinová 1yr HODL vlna se zatím téměř nepohnula,” předpověděl o další skupině hodlerů minulý měsíc na X.

Dlouhodobí držitelé bicoinu neprodávají své mince, dokud nepůjdeme mnohem vyš.

– Philip Swift, zdroj: cointelegraph.com

Spekulující investoři jsou na ústupu

Skupina, která tvoří pravý opak LTH jsou krátkodobí držitelé (STH – short term hodlers). Dali by se také nazvat jako spekulující investři. Tato skupina investorů naopak v uplynulém týdnu pochopitelně zvýšila výběr svých zisků.

Překročení hranice 40 000 USD u Bitcoinu vyvolalo bleskovou prodejní reakci investorů STH. Ti během několika dní prodali BTC v hodnotě 4,5 miliardy USD.

To mělo jen malý dopad na spotové trhy v prostředí, kde LTH již kontrolují větší část nabídky než kdykoli předtím.

Podle údajů analytické společnosti Glassnode, která se zabývá on-chain analýzou, činila tato hodnota k 6. prosinci 14,92 milionu BTC. Jen o něco málo méně než historické maximum 14,95 milionu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img