Zůstatky Bitcoinu na centralizovaných burzách spadly na nejnižší úroveň za posledních šest let. Během pouhých dvou týdnů z burz zmizely mince v hodnotě přes 14 miliard dolarů a cena Bitcoinu dnes ráno vystoupala na nový historický rekord.
Bitcoin v neděli ráno dosáhl nového all-time high. Podle dat z Coinbase se obchodoval těsně nad hranicí 125 700 dolarů. Předchozí maximum ze 14. srpna přitom činilo 124 500 dolarů. Po následné korekci o 13,5 % do 1. září se Bitcoin znovu odrazil a začátek „Uptoberu“ odstartoval silným růstem.
poznamenal s nadsázkou prezident Nova Dius, Nate Geraci.
Analytik Rekt Capital už v sobotu upozorňoval, že pokud Bitcoin dokáže přesvědčivě prolomit hranici 126 500 dolarů, existuje vysoká šance, že cena poroste ještě výrazněji a rychle.
Zůstatky Bitcoinu na burzách padají na minimum
Podle analytické platformy Glassnode kleslo celkové množství Bitcoinu drženého na centralizovaných burzách na 2,83 milionu BTC, což je nejnižší hodnota od června 2019. Tehdy se Bitcoin obchodoval kolem 8 000 dolarů, hluboko v medvědím trhu.
Platforma CryptoQuant uvádí ještě nižší číslo, 2,45 milionu BTC, tedy dokonce sedmileté minimum. Obě databáze potvrzují prudký pokles za posledních čtrnáct dní, kdy z burz zmizelo přes 114 000 BTC (více než 14 miliard dolarů).
Odliv mincí z burz obvykle naznačuje, že investoři přesouvají Bitcoin do vlastní správy, institucionálních fondů nebo firemních trezorů, tedy s úmyslem držet ho dlouhodobě. Naopak Bitcoin ponechaný na burzách představuje „dostupnou nabídku“, která může být kdykoli prodána a zatížit trh prodejním tlakem.
Burzy začínají vysychat
uvedl v sobotu Matthew Sigel, šéf výzkumu digitálních aktiv ve společnosti VanEck.
dodal s úsměvem a upozornil, že nejde o finanční radu, ale jen o poznámku, že „možná dává smysl něco nakoupit.“
Investor Mike Alfred v neděli ráno uvedl:
Závěr
Bitcoin znovu ukazuje, proč je považován za digitální zlato. Zásoby na burzách mizí, zájem investorů roste a psychologická hranice 126 000 dolarů může být dalším odrazovým můstkem. Pokud se trend nezlomí, trh by mohl čelit skutečnému nedostatku BTC a s ním i nové vlně euforie.
Sleduj Jardovo investiční portfolio s pravidelným komentářem, jak postupuje.
A mnoho dalšího bonusového obsahu.



Už je totady ?? 🙂
Že by zase poklesl zájem o xrp, tak honem nalákat na extrémní růst.😂
XRP o víkendu umřelo. Možná tak ETH by mohlo mít teď trochu smysl, ale dlouhodobě ho stejně převálcuje BTC. Nebo je tam něco z shitcinů co má smysl?