Bitcoin by mohl vystřelit na 140 000 USD během tří měsíců, pokud se historie bude opakovat

4.1
(7)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bitcoin je připraven výrazný růst, pokud se zopakují vzorce z předchozích tržních cyklů. Někteří analytici proto předpovídají, že cena by mohla dosáhnout úrovně 140 000 USD, což by znamenalo dvojnásobný růst během několika měsíců.

Vystřelí Bitcoin nad 100 000 USD?

Bitcoin se připravuje na možný výrazný cenový růst, pokud se zopakují vzorce z předchozích tržních cyklů. Historie ukazuje, že když Bitcoin překoná své předchozí historické maximum, ceny obvykle výrazně vzrostou. V roce 2013 dosáhl Bitcoin vrcholu kolem 1 130 USD, ale tuto úroveň překonal až v březnu 2017. Během následujících tří měsíců se cena BTC zdvojnásobila.

Podobně, když bylo v prosinci 2020 překonáno historické maximum z roku 2017 ve výši 20 000 USD, ceny BTC se během měsíce zdvojnásobily. V roce 2021 dosáhl Bitcoin svého historického maxima 69 000 USD, které překonal letos v březnu. Pokud by se historie opakovala, ceny BTC by mohly během několika měsíců dosáhnout až 140 000 USD.

Co na to analytici

Nedávná analýza od Alpha Analysis zveřejněná na platformě X naznačuje, že po novém cenovém vrcholu v letech 2014 a 2017 následovaly korekce předtím, než přišel další růst. Bitcoinový trh tuto akci zrcadlí, když cena aktiva procházela korekcí o 23 % k 2. květnu, ale od té doby se drží v úzkém rozpětí po prolomení historického maxima z roku 2021.

Na X napsal, že zatímco ostatní panikařili, že cena bitcoinu nerostla poslední dva měsíce, dostupné BTC byly tiše skoupeny. Woo dodal, že je jen otázkou času, kdy BTC překoná všechna historická maxima. Další analytik, Will Woo, dospěl k podobnému závěru.

Přední analytik James Check uvedl, že trhy jsou stále daleko od pravé euforie tohoto býčího cyklu. Dle něj se pohybujeme na hranici mezi nadšením a vzrušením, ale ještě nejsme v euforii. Jeho názor podporuje i skutečnost, že současné ceny se aktuálně obchodují velmi blízko svého historického maxima z listopadu 2021, což vytváří základní podporu.

Pokud by došlo k poklesu, cena by mohla klesnout zpět na podporu při 67 000 USD. Naopak růst by mohl dosáhnout rezistence na 71 000 USD. Ethereum si udržuje nedávné zisky. Kryptoměnová komunita nyní slaví kvůli schválení Ethereum ETF ze strany americké Komise pro cenné papíry (SEC).

Ethereum ETF a vývoji ceny bitcoinu se pár dní nazpět věnovali také naši analytici Jaroslav Jarolím a Kamil Pošvic. Na záznam ze streamu se můžete podívat níže.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 67 762 USD dle KMC, cena ETH se pohybuje kolem 3 810 USD.

Závěr

Jaké jsou vaše cenové predikce pro následující období? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Další informace o vývoji ceny kryptoměn naleznete v našich pravidelných technických analýzách a streamech.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img