Bitcoin brzy začne opět růst, cena tvoří býčí pattern vlajky

4.6
(10)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Kurz ceny bitcoinu se již skoro týden pohybuje kolem 68 000 USD. Podle společnosti QCP Capital ale brzy dojde k průlomu a kurz se vrátí k růstu. Uvádí hned několik důvodů, proč by cena již dále neměla klesat.

Množství internetových analytiků varuje před dalším poklesem ceny bitcoinu z důvodu pohybu mincí z peněženek zaniklé burzy Mt. Gox. Tento strach na trhu způsobil i nedávný rychlý pokles skoro o 2 %. Přesto se najdou společnosti, které věří v brzký obrat a další růst. Obchodní firma QCP Capital zaslala svým klientům hned několik důvodů, proč bude bitcoin brzy opět růst.

První z nich souvisí se silnou výkonností akcií Spojených států. Věří v přelití se této výkonnosti i do kryptoměn. Druhý důvod je primárně politický. Bitcoin se stal součástí kampaně obou favorizovaných prezidentských kandidátů. Navíc došlo ke schválení návrhu zákona FIT21, který definuje jasnější regulace a role jednotlivých komisí. Kryptoměnový trh tak evidentně v USA nabírá na vážnosti.

Posledním důvodem, který dává společnosti optimismus, je schválení spotových burzovně obchodovatelných fondů (ETF) na Ethereum. Důvod obratu názoru Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) sice může být také politický, ale to nám asi může být v této fázi jedno. Teď se čeká na zahájení prodeje. Všechny společnosti aktivně pracují na schválení potřebného regulačního prohlášení S-1. Prodej by tak mohl začít již v průběhu června.

Trh vysílá býčí signály

Podobně jako QCP Capital to vidí i finanční výzkumná společnosti Fundstrat Global Advisors. Ti předpovídají do konce roku cenu bitcoinu až kolem 150 000 USD. Jejich obchodníci na denním grafu upozorňují na býčí pattern vlajky a očekávají, že by již v červnu mohlo přijít otestování 95 000 USD.

Osobně si stále myslím, že až do pátku bude probíhat boj medvědů a býků v oblasti mezi 65 000 a 70 000 USD. Po expiraci opcí uvidíme, kam se kurz posune. Spíše bych ale také očekával, že vzhůru. Sentiment vidím stále býčí.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lumas

Podle dnešní analýzy na záchodě čekám velkou korekci…

JanH

Děkujeme na analyzu 🙂

JanH

I tak dekujeme 🙂

Felix

Patterny jsou pro matení nezkusenych. Jsem short.

Pavel
Hodnocení článku :
     

Každý 100% bitcoiner hlásí velký růst ceny BTC, ale sundejme růžové brýle a reálně si řekněme, že se podíváme ještě pod 60k. Dávno jsem na vrcholu za cca 72k veškeré BTC prodal a nakoupil při 25k, jsem rád, že jsem se nenechal ovlivnit slepostí YouTuberů. Teď už jen čekám na dobrou příležitost. Kdo teď nemá nastavenou stopku, přijde o dost finančních prostředků.

Poslední editace 1 měsíc před přes Pavel
JanH

Hezky se to cte ze se Vam podarilo takto hezky exitovat, zavidim v dobrem 🙂 drobny dotaz? na jakou dobrou prilezitost cekate prosim pekne? 🙂

Čumsem

Kdy v historii BTC následovala po ceně 72k cena 25k? 😀

Gusto

On myslel ze kupil za 25k min rok a predal za 72. Dobru prilezitost na kupu uz mal pri 57k, neviem preco ju nevyuzil, cakat na zazraky 40/50k sa asi moc neoplati ked s najvacsou pravdepodobnostou behom par mesiacov uvidime 6 ciferne cisla :)))

Poslední editace 1 měsíc před přes Gusto
spot_img