Binance spouští Web3 peněženku pro svých 150 milionů registrovaných uživatelů

3.7
(7)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Krypto burza Binance oznámila spuštění své nové Web3 peněženky na konferenci Binance Blockchain Week v Istanbulu. Zpřístupněna bude všem uživatelům prostřednictvím mobilní aplikace Binance.

Během spuštění Changpeng “CZ” Zhao, generální ředitel společnosti Binance, odhalil záměr spuštění služby:

Peněženky Web3 představují více než jen ukládání digitálních aktiv – jsou nedílnou součástí rámce Web3 a umožňují jednotlivcům získat vlastní finance.

Rozdělení soukromých klíčů na tři části

Pro zjednodušení se peněženka Binance Web3 spouští v rámci primární aplikace Binance, která se používá převážně k obchodování s kryptoměnami. Peněženka používá multi-party computation (MPC), který se používá k rozdělení soukromých klíčů uživatele na tři menší části známé jako sdílení klíčů. 

Rozdělení sdílených klíčů na tři různá místa snižuje riziko kompromitace klíčů a snižuje zranitelnost systému.

Dvě ze tří klíčových akcií budou vždy řízeny uživatelem, což umožňuje vlastní správu. Mluvčí Binance potvrdil, že peněženka Binance Web3 není dostupná uživatelům v USA, protože Binance.com není k dispozici v USA. CZ dodal:

Web3 Wallet společnosti Binance snižuje překážky vstupu pro uživatele, aby dosáhli plné správy svých aktiv, a je důležitým a pohodlným mostem k posílení postavení DeFi. Naší prioritou je nakonec zajistit, aby uživatelé mohli s námi prozkoumávat Web3 v uživatelsky přívětivém a chráněném prostředí.

Podle Richarda Tenga, vedoucího regionálních trhů ve společnosti Binance, technologie MPC odstraňuje strach ze ztráty výchozí fráze.

Chceme, aby naši uživatelé měli jistotu, že komunikují s Web3 v rámci zabezpečeného a chráněného ekosystému. Proto jsme do Web3 Wallet začlenili technologii MPC a důvěryhodnou bezpečnostní infrastrukturu Binance.

Mluvčí kryptoměnové burzy objasnil, že uživatelé by měli stále chránit majetek a přístup své peněženky. 

Pokud uživatel zapomene heslo pro obnovení A ztratí své zařízení/smaže aplikaci Binance, nebude mít přístup ke své Web3 peněžence a Binance ji nebude moci obnovit.

Tři sdílené klíče budou uloženy na třech místech — první část bude u Binance, druhá část bude uložena lokálně na mobilním telefonu uživatele a třetí část bude zašifrována heslem pro obnovení uživatele a zálohována na jeho osobní cloudové úložiště, jako je iCloud nebo Google Drive.

Závěr

Rozhodnutí Binance ponořit se do dalších krypto služeb přichází v době, kdy se zdá, že její podnikání se spotovým obchodováním se snaží udržet investory. Zpráva od blockchainové analytické firmy 0xScope naznačila, že tržní podíl společnosti Binance na spotovém obchodování klesl v roce 2023 na 40 %. Podle výzkumníků objem spotových obchodů Binance zaznamenal v minulém roce výrazný pokles, možná kvůli její kotační strategii. Nejpopulárnější coiny zaznamenaly pokles ihned poté, co byly uvedeny na Binance.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img