Binance opět pod útokem?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Ve velmi časných ranních hodinách byla dnes největší kryptosměnárna Binance terčem obchodního útoku. Útočník se pokusil rychle zbohatnout na Bitcoin Futures.

Stejný útok podruhé

Podle odhadů k „útoku“ došlo po půlnoci ze včerejška na dnešek. Zprávu oficiálně vydal CEO Binance, Changpen Zhao na svůj twitterový účet. Zhao uvedl, že viník měl spadeno na obchodní platformu Binance Derivatives. Zde chtěl úmyslně zahýbat s cenou.

Zhao dále dodal, že ačkoliv byl cíl útočníka vydělat rychle a snadno velké množství peněz, ve skutečnosti jich mnoho ztratil. Takto to píše na svém Twitteru:

Chyba na vlastní straně

Zatímco většina kyberútoků je provedena od neznámých útočníků, tento útočník byl na Binanci známý. Zhao uvedl, že „účet útočníka je moc dobře známý“. Ve snaze o zkontrolování bezpečnostního opatření platformy Binance útočník založil vlastní futures burzu. Tento útok je jeho druhým v tomto roce.

Dvě hodiny po zveřejnění zprávy o pokusu o útok nakonec Zhao přiznal, že se nejedná o útok ale o nehodu, kterou způsobila chyba na platformě z jejich strany.

„Měli jsme chat s klientem. Zjistilo se, že chyba byla na naší straně kvůli špatně nastaveným parametrům. Omlouváme se. Všechno je nyní v pořádku.“

Ačkoli se nakonec nejednalo o útok, ale omyl, kryptoburzy se stávají poslední dobou terčem kritiky ve světě kryptoměn. Jsou často kritizovány za jejich laxní přístup k bezpečnosti uživatelů a k ochraně jejich dat. Zrovna Binance se s tímto problémem potýkala nedávno. 

Závěr

Kryptoburzy by se měly zajímat více o bezpečnost svých klientů. Zabrání se tak negativním zprávám a pochybení. V opačném případě budou jen nahrávat na smeč regulátorům, kteří využijí tato pochybení a úniky dat k zavedení přísnějších regulačních opatření.

Co číst dále

[Zprávy] • Centrální banky vystřelí cenu BTC vzhůru • Bohatí mileniálové investují do kryptoměn • a další novinky

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: