Binance má v Česku velké plány, chce podpořit startupy a rozvoj krypto plateb

4
(3)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Společnost Binance právě oznámila své plány v České republice. Zaměří se na podporu tuzemského startupového prostředí, vzdělávání veřejnosti o kryptoměnách, boj proti podvodům a rozvoj svého platebního systému.

,,Česká republika je pro nás aktuálně jedním z nejzajímavějších trhů v Evropě. Místní startupová scéna je velmi progresivní ve vývoji nových technologií a zavádění pohodlných platebních řešení, zejména kryptoměn. Plánujeme s tuzemskými firmami úzce spolupracovat, abychom našim uživatelům poskytli možnost plateb v kryptoměnách pomocí platebního systému Binance Pay,”

– říká Kyrylo Khomiakov, generální manažer Binance pro střední Evropu.
Kyrylo Khomiakov – Binance

V uplynulém roce společnost sledovala výrazný nárůst zájmu svých uživatelů o platby kryptoměnami. Její platební systém Binance Pay zaznamenal obrovský růst, počet uživatelů platících kryptoměnami přesáhl 22 milionů a celkový objem přesáhl 48 miliard USD (oproti 2 miliardám v roce 2021). Celosvětově roste i počet obchodníků, kteří platbu kryptoměnami přijímají. Loni systém provozovalo více než 9 000 obchodníků a partnerů.

Tip redacke: Ještě nemáte účet na Binance? Podívejte se na naší recenzi a získejte slevu 10% na poplatky.

Kryptoměnový gigant chce podpořit tuzemské podnikatele prostřednictvím vzdělávacích programů zaměřených na technologii blockchain a kryptoměny a budovat s nimi dlouhodobá partnerství. V nadcházejících měsících bude pořádat pravidelná setkání se zástupci místní startupové scény, technologického a finančního sektoru. Uskuteční také řadu vzdělávacích akcí pro veřejnost formou webinářů i komunitních setkání. Tyto aktivity mají sloužit k popularizaci kryptoměn a zvýšení povědomí o jejich možnostech a rizicích.

Matt Okša – Binance

Binance také nechce zůstat stranou boje proti podvodům a ilegální činnosti v oboru kryptoměn. Investigativní oddělení společnosti loni spolupracovalo na více než 47 tisících případech s orgány činnými v trestním řízení z celého světa. Na několika vyšetřováních úzce spolupracovala také s Policií České republiky.

,,V letošním roce uskutečníme několik workshopů s českými státními zástupci a vyšetřovateli. Prevence kyberkriminality je pro nás v době sílících vishingových a phishingových útoků naprostou prioritou,’’

– dodává Matt Okša, manažer Binance pro Českou republiku.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img