Binance dosahuje rekordního objemu obchodů

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

V březnu zaznamenala kryptoměnová burza Binance nejvyšší roční objem obchodů na spotovém trhu, což odpovídá rostoucím cenám Bitcoinu a Etherea.

Tip redakce: Binance dnes oznámila spuštění obchodního páru s českou korunou! WOW

Binance a rekordní objemy

V březnu zaznamenala kryptoburza Binance významný nárůst objemu spotových obchodů, dosahující 1,12 bilionu amerických dolarů, což je nejvíce od května 2021. Nárůst byl odrazem sedmiměsíčního růstu, během kterého se Bitcoin a Ethereum vyšplhaly na nové vrcholy.

Analytická platforma CCData poznamenává, že Binance si polepšila po urovnání s americkým ministerstvem spravedlnosti, což je vidět na 89,7% nárůstu v objemu obchodování s deriváty, dosahující 2,91 bilionu dolarů. To představuje nejvyšší úroveň od května 2021.

Binance také zaznamenala největší zisk na spotových trzích, kde její dominance na trhu stoupla o 2,3 % oproti únoru. Nyní se na ní podílí 38 % objemu spotových obchodů na centralizovaných burzách. V lednu analytická společnost Kaiko uvedla, že objem obchodů Binance vzrostl o 50 % jen dva měsíce po urovnání s americkým ministerstvem spravedlnosti.

Navzdory regulačním výzvám burza zaznamenala v roce 2023 nárůst počtu uživatelů o více než 40 milionů, což je téměř 30% zvýšení oproti předchozímu roku. Růst je přičítán jejím službám, které přilákaly nové uživatele.

Celkově objem obchodování na centralizovaných burzách v březnu vzrostl o 92,9 % na 9,12 bilionu dolarů, což odráží rostoucí zájem obchodníků v době, kdy Bitcoin dosahoval nových maxim. Veřejnost si i přes nedávné problémy, jako byl pád FTX, stále udržuje důvěru v centralizované burzy.

Vzestup se hlavně odehrál v kontextu spekulací o cenovém vývoji v době, kdy se cena bitcoinu blížila k novému maximu. Zvýšená aktivita na spotových trzích a trzích s deriváty také souvisí s rostoucím nadšením z úspěchu spotových Bitcoin ETF a očekávaným snížením nabídky (halving), které proběhne již v dubnu.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 69 257 USD dle KMC, cena ETH se pohybuje okolo 3 420 USD.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Viktor Kožený

Na Binance se to jen hemží boty. Obchody tam a zpět generují miliardy, ale co to má ve skutečnosti za význam?

spot_img