Biden vyzývá k větší ochraně Američanů před umělou inteligencí

4
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Úřad amerického prezidenta Joe Bidena vyzývá odborníky na umělou inteligenci k posílení kritické infrastruktury země. Administrativa plánuje dokonce soutěž o nejlepší týmy v rámci kybernetické bezpečnosti.

Biden, USA a umělá inteligence

Americký prezident Joe Biden a jeho tým zahájili AI Cyber Challenge jako odpověď na rostoucí kybernetické hrozby. S odměnami v hodnotě téměř 20 milionů dolarů se snaží přilákat špičkové společnosti v oblasti AI, včetně gigantů jako Anthropic, Google, Microsoft a OpenAI.

Tisková zpráva ze dne 9. srpna, kterou si můžete přečíst pod přiloženým odkazem níže, detailně představuje tento projekt. Hlavním cílem je inspirovat etické hackery, aby využili umělou inteligenci k ochraně americké klíčové infrastruktury. Výzva také reaguje na nedávné kybernetické incidenty a zdůrazňuje americkou snahu o posílení své obrany.

V roce 2024 se plánuje vybrat až 20 špičkových týmů, které postoupí do semifinále na konferenci DEF CON 2024. Z těchto týmů pět získá odměnu 2 miliony dolarů a postoupí do finálového kola v roce 2025. V tomto finále se tři nejlepší týmy utkají o hlavní cenu, až 4 miliony dolarů, za vytvoření nejlepšího ochranného softwaru.

Prezident Joe Biden mimo jiné vydal příkaz s cílem pečlivě monitorovat americké investice a odborné znalosti, které by mohly napomoci vývoji citlivých technologií v Číně. Tento krok se konkrétně soustředí na oblasti polovodičů, mikroelektroniky, kvantového výpočetnictví a vybraných segmentů umělé inteligence.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 29 387 USD dle KMC.

Závěr

Co si o umělé inteligenci myslíte vy? Vyzkoušeli jste si nějaký AI nástroj? Podělte se s námi o své zkušenosti do komentářů nebo na naše sociální sítě. Své zkušenosti můžete s námi sdílet také prostřednictvím oficiální Discord serveru KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavé informace. Celou zprávu Biden-Harris si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img