Bernstein předpovídá růst ceny bitcoinu na 200 000 USD do konce roku 2025

5
(5)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle nejnovější analýzy společnosti Bernstein by cena bitcoinu mohla do konce roku 2025 dosáhnout až 200 000 USD. Jejich optimistický výhled je podpořen očekáváním masivních přílivů kapitálu do regulovaných bitcoinových ETF.

Bernstein vidí Bitcoin optimisticky

Společnost Bernstein si udržuje svůj optimistický výhled na budoucí cenu bitcoinu. Analytici firmy nedávno zvýšili svůj dlouhodobý cenový cíl pro největší kryptoměnu světa na 200 000 USD do roku 2025. Předchozí prognóza firmy předpovídala, že bitcoin dosáhne 150 000 USD ještě v letošním roce.

Obnovený býčí výhled analytici odůvodňují očekáváním růstu schválených a regulovaných spotových bitcoinových ETF. Analytici předpovídají, že velcí správci aktiv, jako jsou BlackRock, Franklin Templeton a Fidelity, budou v následujících letech svědky masivního přílivu kapitálu. Bernstein odhaduje, že tyto investiční nástroje by mohly do roku 2025 držet aktiva v hodnotě přibližně 190 miliard amerických dolarů, což je výrazný nárůst z aktuálních 60 miliard dolarů.

Analytici také očekávají, že spotové bitcoinové ETF by mohly do roku 2025 představovat až 7 % celkového množství bitcoinů v oběhu. S touto prognózou Bernstein zdůrazňuje rostoucí institucionální zájem o Bitcoin, který podporuje býčí trend na trhu. V současnosti přední kryptoměna světa prochází novým cyklem býčího trhu. Ten je řízen nedávným poklesem nabídky bitcoinů způsobeným halvingem.

Kromě toho, Bernstein naznačuje, že by bitcoin mohl do roku 2033 dosáhnout hodnoty 1 milionu USD, zatímco Bitcoin ETF by mohly v blízké budoucnosti tvořit téměř 15 % celkové nabídky.

Významnou roli v růstu bitcoinu hraje také MicroStrategy, která se transformovala ze softwarové firmy na jednoho z hlavních držitelů BTC a nyní kontroluje neuvěřitelných 1,1 % celosvětové nabídky bitcoinů. Firma oznámila plány na další posílení své pozice prostřednictvím nabídky konvertibilních dluhopisů v hodnotě 500 milionů dolarů. Výtěžek použijí částečně na nákup dalších bitcoinů.

Vývoji ceny bitcoinu a dalších kryptoměn se věnoval také náš analytik Jaroslav Jarolím. Nejnovější videoanalýzu naleznete níže.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 66 547 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Jaká je vaše předpověď pro následující období? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img