Berkshire Hathaway snižuje svůj podíl v čínském výrobci elektromobilů BYD

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Investiční konglomerát legendárního investora Warrena Buffetta, Berkshire Hathaway, pokračuje ve snižování svého podílu v BYD, největším čínském výrobci elektromobilů.

Berkshire Hathaway snižuje svůj podíl BYD

Warren Buffett a jeho investiční konglomerát Berkshire Hathaway nedávno prodali dalších 1,3 milionu akcií čínského výrobce elektromobilů BYD, čímž snížili svůj podíl na 6,9 %.

Nedávno uskutečněný prodej, který Berkshire oznámila na Hongkongské burze cenných papírů, je součástí pokračujícího trendu postupného snižování jejich investic do této společnosti. Od začátku roku 2022, kdy hodnota akcií BYD dosáhla téměř šestinásobného nárůstu od roku 2008, Berkshire prodala polovinu svého podílu.

Investice, kterou Berkshire původně realizovala v roce 2008 s nákupem akcií za 230 milionů amerických dolarů, se ukázala jako mimořádně výnosná. Růst trhu s elektromobily v Číně a dalších regionech znamenal, že hodnota těchto akcií dramaticky vzrostla.

Tento úspěch má kořeny v rozhodnutí Charlieho Mungera, nyní zesnulého viceprezidenta Berkshire Hathaway, který firmu objevil a přesvědčil Buffetta o hodnotě investice. Mungerovi byl představen BYD prostřednictvím svého přítele Li Lu, zakladatele Himalaya Capital.

Vzhledem k tomu, že společnost BYD nedávno překonalo Teslu a stala se největším výrobcem elektromobilů na světě, Berkshire Hathaway se zdá, že tuto příležitost využívá k diverzifikaci svých investic. I když Berkshire snižuje své pozice v BYD, zdá se, že strategické přehodnocení jejich investic může přinést nové možnosti v rámci širšího technologického a automobilového průmyslu.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Jak vnímáte kroky Berkshire Hathaway? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Nezapomeňte se také přidat na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Prozkoumejte akcie Berkshire Hathaway na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img