Berkshire Hathaway posiluje své portfolio akciemi Occidental Petroleum

3.8
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Berkshire Hathaway legendárního investora Warrena Buffetta posílila své angažmá v energetickém gigantu Occidental Petroleum, investovala do akcií a rozšířila spolupráci na nových technologiích pro extrakci lithia.

Berkshire Hathaway a Occidental Petroleum

Warren Buffett přes svou společnost Berkshire Hathaway realizoval nákup akcií Occidental Petroleum na počátku června. Tímto krokem zvýšil celkový počet držených akcií na 250,6 milionu amerických dolarů. Akvizice je součástí Buffettovy strategie posílení svého portfolia v energetickém sektoru.

Nedávno bylo oznámeno, že Occidental Petroleum a energetická jednotka Berkshire Hathaway založily společný podnik. Jedná se tak o krok zaměřený na extrakci lithia z geotermálního zařízení v Kalifornii. Spolupráce zahrnuje dceřiné společnosti TerraLithium a BHE Renewables, které společně vyvíjejí technologii pro získávání vysoce čistého lithia.

Investiční manévry Berkshire Hathaway přišly krátce po tom, co firma oznámila snížení svého podílu ve společnosti Apple. Kromě toho firma prozradila, že během prvního čtvrtletí nahromadila tajný akciový podíl. Tyto informace naznačují Buffetovu strategii diverzifikace investic mimo tradiční obory.

Ve stejném období Occidental Petroleum zveřejnila smíšené výsledky za první čtvrtletí. Následný pokles akcií společnosti zdůraznil volatility trhu. Přesto nový společný podnik na extrakci lithia představuje významný růstový potenciál. Může přinést inovace v oblasti čisté energie a technologií, což otevírá nové příležitosti pro obě společnosti.

V době psaní článku se cena Occidental Petroleum Corp (NYSE: OXY) pohybuje okolo 59,48 USD.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ. Další informace o vývoji trhů naleznete v našich pravidelných technických analýzách a streamech.

Prozkoumejte akcie Occidental Petroleum na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img