ARK Bitcoin ETF zažívá rekordní odlivy, překonává Grayscale

4
(5)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bitcoin ETF společnosti ARK Invest americké investorky Cathie Wood zaznamenal denní odlivy přesahující 87 milionů dolarů. Poprvé, co fond předčil denní odlivy Grayscale Bitcoin Trust od uvedení spotových Bitcoin ETF na americkém trhu.

ARK Bitcoin ETF zaznamenává vysoké odlivy

Fond ARK 21Shares (ARKB), společnosti ARK Invest, zaznamenal 2. dubna výrazný odliv ve výši 87,5 milionu amerických dolarů. To odpovídá zhruba 1 300 BTC. Ztráta, jak uvádí předběžné údaje od Farside Investors níže, ukazuje pokračující trend, neboť ARKB čelil odlivům již druhý den po sobě. Dne 1. dubna pak vykázal pokles o 300 000 dolarů.

Naopak, společnost Grayscale vykazuje konzistentní odlivy každý obchodní den po své konverzi na spotový ETF, s dalším denním poklesem o 81,9 milionu dolarů. Tento den se nicméně jevil jako den s nižšími odlivy pro Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), který v průměru ztrácel 254 milionů dolarů denně během posledních pěti obchodních dnů. Za uplynulé tři měsíce se jeho ztráty vyšplhaly na celkových 15,1 miliardy dolarů.

Přesto se trh stále hýbe. BlackRock zaznamenal vstup 150,5 milionu dolarů, což znamená, že přes odlivy z ARKB a GBTC se celkový čistý příliv pro tento den vyšplhal na 40,3 milionu dolarů. Tímto přílivem se BlackRock odlišil od ostatních a posílil svou pozici na trhu.

Souboj Bitcoin ETF

ARKB, přes své nedávné odlivy, se udržuje jako třetí největší z nedávno spuštěných spotových ETF, kromě Grayscale, s celkovými aktivy pod správou ve výši 2,2 miliardy dolarů. ARKB tak zůstává za BlackRockem a Fidelity, které spravují aktiva ve výši 14,1 miliardy a 7,6 miliardy dolarů. Navíc, ARKB se řadí jako šestý největší držitel BTC mezi fondy, společnostmi a těžaři s počtem 44 662 BTC.

Eric Balchunas z Bloombergu upozornil na nové 2x a -2x pákové spotové Bitcoin ETF od ProShares, označené symboly BITU a SBIT, kde se očekává, že budou patřit mezi pět nejvolatilnějších ETF ve Spojených státech s odhadovanou standardní odchylkou okolo 150 %.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 66 349 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se také přidat na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Luky
Hodnocení článku :
     

Jak dlouho může ještě Grayscale jeste prodávat? Na kolik dní by to vycházelo, kdyby byl odliv, co včera?

spot_img