Apple zakazuje zaměstnancům používat ChatGPT – bojí se úniků dat

5
(1)

Obsah

Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Technologický gigant Apple omezil firemní využití oblíbené umělé inteligence (AI) ChatGPT z obav, že by mohly být ohroženy nebo vyneseny jeho citlivá data.

Zpráva z Wall Street Journal popisuje, že interní dokument pro zaměstnance Applu zakázal využívání ChatGPT a podobných AI nástrojů. Nutno také zmínit, že společnost Apple vyvíjí svou vlastní AI technologii.

Podle dokumentu Apple znepokojen hlavně tím, že pracovníci začínají stále více používat tyto programy a nevědomky vynášejí důvěrná data společnosti.

Dokument také zmiňuje zákaz AI nástroje Copilot, což je umělá inteligence, která je nyní součástí Excelu nebo Wordu, Powerpointu a dalších nástrojích Microsoft Office. Copilot se vám snaží napovídat, tvořit obsah na základě vašich pokynů. Umí třeba i udělat prezentaci na dané téma.

Tento interní zákaz přichází poté, co se aplikace ChatGPT dostala 18. května do Appstore na iOS.

Aplikace ChatGPT je momentálně dostupná pro uživatele iPhonů a iPadů v USA, ale plánuje se rozšíření do dalších zemí “v nadcházejících týdnech”, spolu s verzí pro Android.


Závěr

Pochyby Apple jsou zcela na místě. I vy byste si měli být vědomi toho, že vše co AI napíšete, si bude ukládat a pracovat s tím. Bude tak dlouho sbírat vaše drobky, až s nich jednoho dne upeče koláč :/ Tak dávejte pozor, s čím se jí svěřujete a jaká data jí poskytujete. Není to žádná hodná bytost, ale nástroj Microsoftu…

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr Hejlek
Hodnocení článku :
     

“Není to žádná hodná bytost, ale nástroj Microsoftu…” Tohle mě opravdu pobavilo 😊 A to myslím v dobrém!

spot_img