Apple nečekaně povolí aplikace třetích stran pro NFT a kryptoměny

5
(1)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Zdá se, že nadcházející normy EU donutí společnost Apple odblokovat alternativní obchody s aplikacemi, což nahrává uživatelům kryptoměn.

Aplikace třetích stran míří do produktů Apple

Jak uvádí Bloomberg, Apple bude zřejmě donucen Evropskou unií (EU) odblokovat požadavek platby 30 % podílu z transakčních poplatků. Ten dříve způsobil třeba zablokování funkcí peněženky Coinbase týkajících se NFT.

Technologický gigant se údajně připravuje na to, že bude muset splňovat nové antimonopolní požadavky Evropské unie. To znamená, že musí povolit obchodům s aplikacemi třetích stran fungovat na svých zařízeních.

Krok by mohl být považován za obrovskou výhru pro vývojáře krypto a NFT aplikací, a to přinejmenším v Evropě. Alternativa k App Store společnosti Apple by uživatelům umožnila stahovat aplikace, které obcházejí 30% provize společnosti Apple a omezení aplikací.

Monopol ekosystému Apple by měl zlomit zákon EU o digitálních trzích, jehož cílem je regulovat takzvané „vrátné“ a zajistit, aby se platformy chovaly spravedlivě. To mimo jiné znamená umožnit „třetím stranám spolupracovat s vlastními službami správce.“

Alex Salnikov, spoluzakladatel NFT tržiště Rarible, v reakci na zprávu navrhl, že by mohl být vybudován „obchod s krypto aplikacemi.”

30% přirážka pro uživatele Iphonů?

V současné době má Apple požadavek na aplikace umožnující posílat NFT, který prakticky nutí uživatele, aby platili 30% provizí společnosti Apple z transakčních poplatků.

Tyto poplatky přitom pravděpodobně může v budoucnu rozšířit i na jakoukoli transakci s kryptoměnou. Poplatky přitom nejsou ziskem žádné peněženky, ale jdou přímo validátorům nebo těžařům, případně se pálí.

Prosazování takového pravidla způsobilo problémy peněžence Coinbase wallet, která uvedla, že jim technicky ani není možné vyhovět. Nemluvě o tom, že v případě gas poplatků nejde o příjem, který by jakkoli plynul provozovateli peněženky.

Požadavek společnosti je částečně srovnatelný s tím, kdyby například výrobce automobilů požadoval od svých zákazníků poplatek z každého natankování.

Závěr

Technologický gigant Apple by měl být nucen přinejmenším v EU odblokovat své mobily a další zařízení. To znamená možný příchod aplikací třetích stran, včetně kryptoměnových peněženek.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img