Apple App Store odstraňuje kryptopeněženku TokenPocket kvůli stížnosti PayPal

4
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Globální platební gigant PayPal jde po kryptoměnové peněžence TokenPocket kvůli údajnému porušení ochranné známky.

Apple dočasně odstranil peněženku TokenPocket z App Store, oznámila společnost ve čtvrtek. Podle firmy byla důvodem odstranění stížnost ze strany PayPal týkající se údajného problému s ochrannou známkou.

Společnost TokenPocket uvedla, že od společnosti PayPal obdržela sdělení ohledně sporu s ochrannou známkou společnosti v dopise na začátku tohoto roku. Společnost TokenPocket zdůraznila, že je ochotna problém vyřešit přátelským způsobem a že PayPal „na to již nemá žádnou odpověď“.

„Přikládáme tomu velký význam a vyslali jsme profesionály, aby provedli průzkum ochranných známek obou stran, vytřídili je a podrobně komunikovali ve formě obrázků a textů, abychom vysvětlili rozdíly na ochranných známkách obou stran,“

Napsala společnost.

Podobná loga obou společností

TokenPocket výslovně nezmínil přesný důvod stížnosti. Online uživatelé si však dříve všimli, že logo TokenPocket vypadalo podobně jako PayPal, protože mělo vedle sebe dvě písmena podobné barvy.

 „Chtěl jsem otevřít TokenPocket, ale omylem jsem klikl na Paypal“

Tvrdil před třemi měsíci jeden z uživatelů Redditu.

Porovnání loga PayPal a TokenPocket.
Porovnání loga PayPal a TokenPocket. Zdroj: Reddit

Společnost TokenPocket

Společnost TokenPocket byla založena v roce 2018 a je poskytovatelem kryptopeněženek, které podporuje hlavní veřejné blockchainy, včetně Bitcoinů, Etherea, inteligentního řetězce Binance, Polkadot, Kusama a dalších. Firma tvrdí, že má „více než desítky milionů“ uživatelů ve více než 200 zemích a regionech.

Závěr

Těžko říct jak tento spor ohledně ochranné známky dopadne, a jak daleko až zajde. Nicméně Apple Store má jasno, v jejich obchodě, pro podobná loga není místo.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Rádi vás také přivítáme na našem oficiálním discord serveru ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img