Aplikace pro těžbu kryptoměn jsou i přes zákaz stále v obchodu Google Play

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Navzdory nedávnému zákazu používání aplikací pro těžbu kryptoměn od Googlu v jejich obchodě Google Play stále existují zprávy o dostupnosti takových aplikací ke stažení na této platformě.

Zákaz platí jen pro některé apky?

V červenci společnost Google vydala aktualizovaný dokument o zásadách, který obsahoval rozhodnutí o zákazu využívání aplikací pro těžbu kryptoměn v Google Play. Tento krok se objevil krátce poté, co Apple učinil podobné rozhodnutí. V té době společnost Google objasnila, že nepovolí mobilní aplikace, které přímo těží virtuální měny, ale povolí takové, které využívají technologii cloudu pro řízení těžby.

O tématu si můžete více přečíst zde: Google zakazuje všechny reklamy na kryptoměny

Nicméně navzdory tomuto zákazu výzkum provedený společností The Next Web (TNW) ukázal, že v Google Play je ještě několik takových aplikací. Podle TNW jedna taková aplikace, JSEcoin, vyvinutá britským startupem, dokázala na platformě zveřejnit svou aplikaci i přes zákaz. Aplikace obsahovala funkce, které umožňovaly jak vzdálené, tak i přímé využívání mobilních telefonů pro těžbu, z nichž ta druhá funkce znamená přímé porušení aktualizovaných zásad společnosti Google.

John Sim, hlavní technický ředitel (CTO) společnosti, řekl v rozhovoru s TNW k této záležitosti:

„Dodatečně jsme se obrátili na tým podpory Google, abychom si potvrdili, zda nám dovolí umožnit našim uživatelům těžit naše tokeny prostřednictvím naší oficiální aplikace – protože jsme si vědomi jejich restriktivní politiky.“

Nyní již JSEcoin není k dispozici v Google Play. Společnost údajně obdržela od Googlu e-mail, v němž informovala, že jejich aplikace porušila její zásady, a tedy došlo k ukončení služeb. Firma zveřejnila aktualizovanou verzi své aplikace, avšak bez jakékoliv funkce přímé těžby.

Image courtesy of Google Play

30 dní na nápravu

Kromě JSEcoinu jsou na platformě Play Store další aplikace pro těžbu. Některé z těchto aplikací jsou v online obchodu už více než rok.

Podle vyjádření Googlu je důvodem to, že společnosti mají 30 dní tzv. „grace period“, tj. vývojáři aplikací a majitelé stránek mají 30 dní na to, aby si zajistili dodržování nových zásad.

Zdroj: Livebitcoinnews.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img