Anthony Scaramucci věří, že cena bitcoinu by mohla vzrůst na 170 000 $

4.8
(5)

Anthony Scaramucci, zakladatel a řídící partner hedgeového fondu SkyBridge, sdílel optimistický výhled na budoucnost bitcoinu. Ten naznačuje, že jeho cena by v příštím roce mohla potenciálně dosáhnout 170 000 USD.

Scaramucciho předpověď vychází ze dvou klíčových faktorů. Mezi ně patří rostoucí poptávka po nově kótovaných burzovně obchodovaných fondech (ETF) a blížící se halving, ke kterému podle aktualizovaných propočtů dojde nejspíše v dubnu letošního roku.

Scaramucci tuto odvážnou předpověď vyslovil během rozhovoru na fóru Reuters Global Markets Forum. To se konalo v malebném švýcarském lyžařském středisku Davos.

Scaramucci je přesvědčen, že pokud by si Bitcoin (BTC) v době půlení udržel cenu kolem 45 000 USD, mohl by do konce roku 2025 zaznamenat pozoruhodný nárůst až na cca 170 000 USD.

Cena bitcoinu se po schválení spotového ETF propadla

Minulý týden se cena primární kryptoměny krátce vyšplhala nad 49 000 dolarů. To bylo způsobeno zprávou, že spotové ETF na bitcoin získaly regulační schválení pro obchodování na amerických burzách. Od té doby však cena bitcoinu propadla a pohybuje se (údaj platný v době psaní článku) kolem hranice 42 000 USD.

Scaramucci tento propad připisuje investorům, kteří přesouvají své podíly z fondu Grayscale Bitcoin Trust do nově schválených spotových ETF. Poznamenal, že může trvat dalších osm až deset obchodních dní, než se plně projeví dopad těchto nedávno spuštěných fondů na cenu Bitcoinu.

Schválení spotových ETF na bitcoin ve Spojených státech je pro odvětví kryptoměn významným milníkem. Přichází po letech vytrvalého úsilí a žádostí různých firem, včetně SkyBridge, které v roce 2022 čelily zamítnutí. Jak Scaramucci prozradil během rozhovoru, SkyBridge má do budoucna další ambiciózní plány.

Hodlají spustit nový fond, který bude kombinovat investice do různých kryptoměnových tokenů se zaměřením na rizikový kapitál zajímající se o digitální aktiva. Scaramucci rovněž vyjádřil optimismus ohledně výkonnosti strukturovaných úvěrů a zdůraznil potenciál solidních výnosů v této oblasti.

Kryptoinvestice společnosti Skybridge Capital vzrostly o 130 %

V prosinci loňského roku společnost Skybridge Capital oznámila nárůst svých investic do kryptoměn o 130 %. A to zejména díky nedávnému prudkému růstu cen. Scaramucci tehdy konkrétně zmínil úspěch fondu Skybridge Coin Fund, který zahrnuje investice mimo jiné do bitcoinu (BTC), etherea (ETH) a solany (SOL).

Uvedl, že právě tento fond zaznamenal nárůst přibližně o 130 %. Jejich fondy zaměřené na Bitcoin si pak připsaly nárůst přibližně o 127 %.

Závěr

Scaramucci dále zdůraznil svou víru v pokračující růst investic do kryptoměn. Jako hnací faktory uvedl zejména globální přijetí a rostoucí počet digitálních peněženek. Předpověděl, že tyto faktory přispějí k růstu cen i v průběhu roku 2024.

fastchange2

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img