[Analýza] Trend se otáčí – Bitcoin je připravený na další růst

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Před pár dny jsme na Kryptomagazínu vydali analýzu, ve které jsme varovali před možnou bull-trap a stále neproraženou trendovou linií. Od té doby se stala jedna klíčová věc. Bitcoin nepadl pod 10 000 $. Právě naopak, jeho hodnota dále vzrostla a včera dokonce atakovala masivní rezistenci v okolí 11 750 $.

Disclaimer: Tento článek nelze brát jako finanční poradenství. Při obchodování na burze používejte vlastní hlavu a nereagujte impulzivně.

Přes ní však tak snadno nepřejdeme. Budeme potřebovat mnohem vyšší objemy a další dobré zprávy. Ty by mohl zajistit konec oslav čínského nového roku a s ním spojená vyšší aktivita asijských traderů.

Asie vstupuje na trh

V minulosti právě v období kolem čínského nového roku trh zaznamenával největší pády. Bitcoin však vydržel, stále je v pětimístných číslech a navzdory dnešnímu červenému moři na stránce coinmarketcap.com ze střednědobého hlediska stoupá.

Mimochodem, volume je v poslední době o něco výše. Tento nárůst aktivity na burzách po celém světě může signalizovat začátek dalšího rallye.

Konec špatných zpráv

Od začátku roku média na trh vypouštěla jednu špatnou zprávu za druhou. Regulace, zákazy a hlavně fake news zaplavily internet a vyvolaly paniku. I to byl důvod, proč kapitalizace trhu padla z 850 miliard na necelých 300 miliard.

Celý tento pokles byl do značné míry zmanipulovaný. V podstatě stačí monitorovat zprávy. Až začnou být příliš negativní, je třeba se mít na pozoru. V poslední době však převažují dobré zprávy. Nálada na trhu je převážně pozitivní a retest dna na 6500 $ je stále méně pravděpodobný.

Bitcoin

Roman Marko – BTC/USD Bitfinex 1D sviečky

Současná situace připomíná otočení klesajícího trendu z minulosti. Vysoké volume, RSI na minimu, signální svíčka na 1D grafu, to vše zcela přesvědčivě poukazuje na otočení trendu. Před námi však čeká masivní rezistence. Pokud se dostaneme nad 12 500 $, uptrend bude konečně potvrzen.

Pozor na bull-trap!

Dejme si však pozor a nepodléhejme zbytečně emocím. Ještě stále je zde možnost, že Bitcoin zaznamená další velkou korekci. Stále nejsme nad klesající trendovou linií! Spekulovat nad dalším růstem je v této chvíli trochu nezodpovědné. Počkejme aspoň na uzavření dnešní svíčky. Viz graf:

Pozor na bull trap!

Chcete více takových článků? Pracujeme na nové sekci a hledáme šikovné lidí, kteří mají přehled o kryptotrhu. Podívejte se na tento inzerát. Budeme rádi, pokud se nám ozvete.

Přeloženo ze slovenského originálu, který napsal Samuel Slavkovský. 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře