Analýza: Token ETC kryptoměny Ethereum Classic, recenze, těžba a DAO

5
(1)
Jan Kopil
Jan Kopil
"Price is what you pay. Value is what you get," Warren Buffett

Ethereum Classic je decentralizovaný, bezpečný a cenzuře odolný blockchain bez nutnosti oprávnění, který navazuje na původní stack Ethereum spuštěného v roce 2015.

Co je Ethereum Classic a jak funguje?

Ethereum Classic je decentralizovaný, bezpečný a cenzuře odolný blockchain bez nutnosti oprávnění, který navazuje na původní stack Ethereum spuštěného v roce 2015. Po kontroverzi kolem DAO se projekt Ethereum rozdělil na dvě části – Ethereum a Ethereum Classic, a to kvůli ideologickým rozdílům a způsobu jejich řešení. Základní cíl a infrastruktura Etherea Classic jsou stejné – poskytnout veřejnou platformu k provozování inteligentních kontraktů a decentralizovaných aplikací neboli dApps. ETC dotuje token Ethereum Classic.

Ethereum Classic běží na nezměněné verzi původního blockchainu Ethereum. Jeho filozofií je upřednostňovat kód před vším ostatním, a pokud existují nějaké exploity nebo kompromisy, neměly by být odstraněny prostřednictvím hard forks, které poškozují integritu kódu. Tým stojící za ETC věří v zachování absolutní neměnnosti, která za žádnou cenu nevítá lidské zásahy.

Historické ceny Ethereum Classic

Zdroj: coinmarketcap.com

Proč bylo vynalezeno Ethereum Classic?

Původní blockchain Ethereum spustil komplexní inteligentní kontrakt nazvaný Decentralizovaná autonomní organizace (DAO), digitální rizikový kapitál vytvořený pro financování dApps. Každopádně ten, kdo chtěl mít vliv na to, jaké dApps by měly být financovány prostřednictvím platformy Etherea, musel zakoupit tokeny DAO pomocí Etherů. Mít tokeny DAO znamenalo, že jste byli součástí inteligentního kontraktu DAO.

Aby jakákoli dApp získala požadované prostředky, potřebovala 20 % hlasů od vlastníků tokenů DAO. Univerzálnost a transparentnost tohoto inteligentního kontraktu umožnila Ethereu během několika týdnů prodat tokeny DAO v hodnotě 150 milionů $. Jakmile jste si systém DAO koupili, dostat se z něj ven bylo poněkud složité a mělo to skulinu. Pomocí funkce Split Function jste mohli získat své Ethery zpět, ale nesměli jste si je vybrat po dobu 28 dní. V červnu 2016 hacker využil tuto mezeru a ukradl třetinu, tj. asi 50 milionů $ Etherů lidem, kteří se snažili z DAO vystoupit.

Aby se tento problém vyřešil, většina komunity Etherea se spolu s jeho zakladateli dohodla na vytvoření hard forku. Ten by vrátil blockchain do doby před hacknutím, což by jim umožnilo získat zpět 50 milionů $, které uvízly v systému, a vrátit je lidem.

Které finanční instituce investují do Ethereum Classic?

Protože ETC není platební alternativou, mnoho finančních institucí podpořilo Ethereum Foundation, která podporuje ETH a ETC. Před několika lety byla založena EEA neboli Enterprise Ethereum Alliance, v níž působí velká jména jako JP Morgan, Credit Suisse, MasterCard, ING a další. Ethereum Classic je však méně populární rozdělení blockchainu a je ve stínu pozornosti a podpory, které se dostává jeho slavnějšímu sourozenci ETH.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tomas
Hodnocení článku :
     

Pěkné shrnutí, ale o těžbě v článku není jediná zmínka, i když je zmíněná v nadpisu..

spot_img