[Analýza] Krátkodobý a dlouhodobý pohled na vývoj ceny Bitcoinu

0
(0)

Zprávy a souhrny

Pro analýzu BTC je potřeba se rozhodnout, jaký typ investora jsme. Pokud řešíme short pozici, neboli tzv. denní trading, tak nám v analýze pomůže 1m-15m graf, přičemž se díváme na volatilitu a Moving Averages (MA(i), kde je i počet svící, ze kterých se spočítá MA).

Disclaimer: tento článek nelze považovat za finanční poradenství. Zodpovědnost za případné ztráty nesete vy. Používejte při obchodování vlastní hlavu.

Denní trading

V následujícím grafu bereme v potaz dnešní data z burzy Bitfinex. První, co je třeba si uvědomit při hodinovém, resp. denním tradingu, je fakt, že buy a sell pozice pro naší investici se budou odvíjet od MA(20) a MA(55). V podstatě každé protnutí těchto dvou indikátorů může být rozhodujícím při nákupu nebo prodeji. Jednoduše:

  • Pokud MA(20) protne MA(55) shora, je čas prodat aktivum.
  • Pokud MA(20) protne MA(55) zdola, je čas nakoupit aktivum.
  • Vždy je třeba mít na paměti bull/bear traps, ale někdy je i 1-2% výnos dobrý výsledek.
Bitfinex BTC-USD

Je potřeba si dát pozor na oblast v elipse. Buy jsme nevyznačili kvůli malé volatilitě, která je na grafu naznačená dole. Tip: modelovat na historických datech dokáže každý, ale dá se z nich také mnoho naučit.

Long pozice, HODL

Znovu máme data z burzy Bitfinex, přičemž jedna svíčka bude znázorňovat jeden den. Znovu budeme pozorovat MA(20) a MA(55), ale zde už je potřeba o mnoho více analyzovat trendovost volatility. Použijeme data od roku 2015 do současnosti.

Bitfinex BTC-USD 1D svíčky

Z tohoto grafu bychom mohli využít jednu sell pozici z MA a jednu blížící se buy pozici.

Bitcoin a volatilita 2017 vs. 2018

Je třeba zde hledat podobnost (resp. trendovost) v datech na začátcích roku 2017 (vlevo) a 2018 (vpravo).

Bitfinex 2017 vs. 2018 BTC-USD volatilita

V roce 2017 volatilita stoupala do nebes právě začátkem roku a na přelomu března a dubna. V roce 2018 je volatilita úplně jiná, ale určitá podobnost tam je. O hodně lepší by bylo namodelovat GARCH model na volatilitu dat, který by „přesněji“ predikoval chování volatility pro rok 2018.

Pozitivní ale je, že momentálně je volatilita o dost vyšší než před rokem, což přínáší velmi mnoho investičních příležitostí. Vysoká volatilita a přibližující se protnutí MA křivek může být indikátorem velké pumpy.

Autorem tohoto článku je Peter Krajčovič.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Drouba

Rozmýšlam, či v tejto dobe nie je jednoduchšie a istejšie tie Bitcoiny radšej skúsiť otočiť v online kasínach (reálne sa nimi dá platiť, čo som bol celkom prekvapený, viď. https://kasinoguru-cz.com/nejlepsi-online-kasina-2018) 😀 Ale vážne teraz, článok skvelý, ale stále zostávam na vážkach či sa oplatí do neho práve teraz investovať s prichádzajúcimi summitmi a reguláciami. Vyzerá to tak, že ochvíľu bude už len klesať.. :/

Reklama: