Analýza: Bitcoin se připravuje na průlom 52 000 dolarů, další cíl je 60 000 dolarů. Klesnou letos úrokové sazby vůbec?

5
(5)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin více jak týden stranově konsoliduje víceméně pod cenami 52 000 dolarů, což je právě jeden z klíčových odporů, které trh musí překonat, aby se cena bitcoinu mohla dostat na těch vysněných 69 000 dolarů. Konsolidace má navíc snadno rozpoznatelnou podobu. Cenový vývoj v cenovém grafu totiž zkonstruoval symetrický triangl. Nebo to lze ještě možná označit za býčí praporek. Úplně bych tyto detaily neřešil. Je to primitivní způsob, jak v grafu rozpoznat, že se trh chystá na další pokus prolomit rezistenci. Povede se to?

Vyšší úrokové sazby po delší dobu

Ještě než se podíváme na denní graf bitcoinu, musíme si prvně rozebrat očekávání trhu ohledně úrokových sazeb. Není to vůbec tak dávno, kdy se skrze očekávání propisovalo až 6násobně snížení pro celý rok 2024. Přestože výhled Federálního rezervního systému počítal pouze s 3násobným snížením pro letošní rok. A to ještě mnozí varují, že výhled americké centrální banky byl příliš optimistický. Jelikož není absolutně jisté, že v aktuálním roce sazby vůbec klesnou. I když si osobně myslím, že ano. V každém případě nyní trh, dle Fed Watch, propisuje jenom 3násobný pokles úrokových sazeb pro letošní rok.

Zajímavé ovšem je, že se to v tržních kurzech zatím ještě nijak nepropisuje. Akciové trhy zase posílily na nová historická maxima. Zatímco bitcoin se chystá dost možná na průlom rezistence. Zlato se také stále drží v blízkosti historických maxim. Tím chci říct, že se všichni snaží být za každou cenu v trhu, aby jim něco neuniklo. Alespoň mi to tak přijde.

Poznámka
Je samozřejmě nesmysl nebýt v trhu zainvestovaný. Jen je potřeba investovat způsobem, abyste v případě mohutných propadů nečelily ohromným ztrátám. Zároveň je nutné držet dostatečně velkou likviditu, abyste během kurzových poklesů měli možnost pozice ředit.

Hybnost ceny bitcoinu slábne

Na denním grafu můžeme sledovat, jak cena bitcoinu každý propad ihned stahovala. Jakmile došlo v blízkosti rezistence k odrazu, propad byl ze strany kupců rychle vykupován. Nicméně hybnost trhu na první pohled znatelně oslabila, což právě samo o sobě indikuje korektivní cenový pohyb dolů. V takovém případě je první zastávka cenové pásmo okolo 48 000 dolarů. Ačkoliv 20% pokles implikuje propad ceny bitcoinu až na 42 000 dolarů.

Závěrem: Bitcoin má pořád šanci pokračovat v růstu

Podle mého názoru má bitcoin pořád nemalou šanci pokračovat v cenovém růstu, ale musíme brzy sledovat průlom skrze rezistenci, která se rozprostírá kolem 52 000 dolarů. Hodně napoví právě průlom z toho symetrického trojúhelníku. Jestli bude průlom nahoru úspěšný, brzy můžeme vyhlížet ceny okolo 60 000 dolarů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img