Americký senátor Ted Cruz chce přinutit prodejní automaty v Kongresu, aby přijímaly kryptoměny

5
(1)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Nově představené usnesení, které navrhl Ted Cruz, by mohlo přinést kryptoměny do Kongresu Spojených států – pomocí občerstvení.

Senátor Cruz a kryptoplatby v Kongresu

Mezi kryptonadšenci je poměrně početná skupina těch, kteří si oblíbili nakupovat za bitcoiny kávu a podobně. K místům, která přijímají kryptoměny za platby, by se potenciálně mohl přidat Kongres Spojených států.

Texaský republikánský senátor Ted Cruz navrhl požadavek, aby prodejci na Capitol Hill přijímali kryptoměny jako platbu. Pokud bude usnesení texaského senátora přijato, jeho kolegové z Kongresu a návštěvníci Capitol Hill si budou moci koupit nějaké občerstvení za bitcoiny.

Cruz údajně ve středu představil souběžnou rezoluci, která by v případě přijetí stanovila požadavek, aby architekt Kapitolu, tajemník Senátu a vrchní administrativní úředník Sněmovny reprezentantů uzavírali pro Capitol Hill smlouvy pouze s dodavateli stravovacích služeb a provozovateli prodejních automatů, kteří přijímají kryptoměny.

Budova Kapitolu, která byla postavena na přelomu 18. a 19. století a později rozšířena, je místem zasedání Kongresu. Ten se pak skládá ze Sněmovny reprezentantů a Senátu. Zajímavostí je, že patřil k úplně prvním velkým stavbám ve Washingtonu, D.C. a celé město tak vznikalo kolem něj až poté.

Politici podporující kryptoměny

Ted Cruz není jedniným zastáncem kryptoměn v Kongresu Spojených států. Sám je poměrně známým zastáncem bitcoinu, který si zhruba před rokem koupil asi za 15 až 50 tisíc dolarů a veřejně zveřejnil své vlastní držby kryptoměn.

Ve svém domovském státě Texas se stavěl na podporu těžařů kryptoměn a loni prohlásil, že chce, aby se stát Lone Star stal „oázou na planetě Zemi pro bitcoiny a kryptoměny.“

Také otevřeně hovořil o tom, že je potřeba, aby členové Kongresu byli více vzdělaní, pokud jde o kryptoměny.

Cruz je jedním z pouhých osmi známých krypto investorů v Kongresu. K těm patří například Cynthia Lummis, senátorka za Wyoming, která stojí za pro-krypto právním předpisem, a Pat Toomey, pensylvánský senátor, který nedávno představil návrh zákona o stablecoinech, jehož cílem je vytvořit regulační rámec pro platby.

Závěr

Rezoluce, kterou Cruz předložil, bude muset být schválena jak v Senátu, tak ve Sněmovně, aby vstoupila v platnost. Pokud by byla přijata, vrcholoví američtí politici si pravděpodobně více zvyknou na kryptoplatby.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img