Americké spotové Bitcoin ETF by mohly být schváleny příští týden, žádosti byly aktualizovány v posledních minutách

2.2
(14)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Potenciální emitenti spotových Bitcoin ETF a americká Komise pro cenné papíry a burzy v pátek diskutovaly o konečných změnách ve formulacích týkajících se podání firem. Tento krok by mohl vést ke schválení ETF v USA již během příštího týdne. Uvedly tak zdroje obeznámené s touto záležitostí.

Emitenti diskutovali s úředníky SEC o dokumentech prospektu S-1, které musí každý žadatel o Bitcoin ETF předložit ke schválení. Stalo se tak podle vedoucích pracovníků a zástupců pěti firem, kteří odmítli, aby je média jmenovala kvůli důvěrnosti probíhajících jednání.

Několik emitentů v pátek uvedlo, že očekávají konečné schválení dokumentů S-1 do konce úterý nebo ve středu.

SEC požadovala změny, které tři emitenti označili za „drobné.“ Očekává se, že někteří správci aktiv změní svá podání. A to tak, aby zveřejnili poplatky nebo totožnost tvůrců trhu pro své ETF. Tyto aktualizace zveřejněné v pondělí do 8:00 ET. Dále by potenciálně mohly být zveřejněné ještě v ten samý den. Uvedly tak zdroje, které jsou obeznámené s celým procesem.

Mluvčí SEC uvedl, že úřad se k jednotlivým podáním nevyjadřuje.

Upřesnění změn pravidel pro emitenty Bitcoin ETF

Samostatně pak regulační orgány spolupracují s burzami na finalizaci podání 19b-4. Tato podání obsahují změny pravidel, které musí SEC schválit, aby bylo možné spustit spotová Bitcoin ETF. Koncem pátku burzy předložily revize 11 těchto podání.

Lidé obeznámení s procesem podávání žádostí uvedli, že emitenti, kteří splnili lhůty pro revizi podání na konci roku, mohou být připuštění ke spuštění do 10. ledna. V toto datum SEC musí buď schválit, nebo zamítnout ETF Ark/21Shares. ETF, které je první na řadě.

Od roku 2013 požádalo o povolení ke spuštění spotových Bitcoin ETF několik správců aktiv. SEC je však vždy zamítla s odůvodněním, že tyto produkty pravděpodobně budou náchylné k manipulaci s trhem. Čtrnáct firem, včetně BlackRock (BLK.N), Fidelity a WisdomTree (WT.N), podalo v loňském roce žádosti o spotová Bitcoin ETF a čeká jen na rozhodnutí SEC.

SEC požádala emitenty, kteří doufají, že příští týden zahájí činnost, aby si rovněž připravili písemné žádosti, aby regulátor urychlil datum účinnosti těchto ETF. Obvyklým postupem je, že regulační orgány projednávají s emitenty načasování spíše neformálně.

Agentura Bloomberg již dříve informovala, že komisaři SEC by měli o změnách pravidla 19b-4 hlasovat příští týden. Zdroj u jednoho z těchto emitentů agentuře Reuters sdělil, že hlasování se pravděpodobně uskuteční ve středu.

Prozkoumejte ETF na platformě XTB

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.2 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
oizoCZ

Předpokládám, že schválení “tento” týden, nikoliv “příští týden”, jak je v titulku 🙂

Jan H.

Taky me to trosku zmatlo 😀

Jindra

Ten článek nemá logiku. Kromě překlepů tak nesedí datum chválení (příští týden?)…

Petr Hejlek
Hodnocení článku :
     

Opět článek, který ani neměl vzniknout ☹️

Václav

Asi převzato ze zdroje, ve kterém to bylo vydáno už v pátek, jinak ten příští týden nechápu 🙂

bkf1

Když už si nějaké články připravím předem, tak si přeci pohlídám datumy ne? Tohle se ale na tomto portále začíná stávat klasikou, tradiční je např. “BTC vyletělo nahoru” a přitom třeba už 3 dny padá dolů nebo naopak. Prostě dost zásadní prodlevy v aktuálnosti.

Milos
Hodnocení článku :
     

Je potřeba při čtení trochu přemýšlet. Setkali se v pátek. A schválení příští týden. Tedy vlastně tento týden 😉 Ale jinak tedy uvidíme, tak nějak tuším, že schváleno nebude.

spot_img