Americké ministerstvo financí zveřejnilo přehled o globální regulaci kryptoměn

4
(2)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Byl vydán první přehled o spolupráci americké vlády s mezinárodními regulátory na regulaci kryptoměn.

Přehled o globální spolupráci na kryptoregulacích

Ministerstvo financí USA zveřejnilo informační list, který nastiňuje zapojení americké vlády s globálními regulátory. Řeč je o řadě organizací, včetně G7, G20, FATF a OECD.

Řešily se regulace kryptoměn a výsledná publikace má být první v řadě, přičemž další budou ještě následovat později.

Dokument popisuje práci Spojených států s mezinárodními orgány na regulaci kryptoměn a uvádí, že americká vláda byla „aktivní na mezinárodních fórech a bilaterálních partnerstvích“ v různých otázkách.

Do diskuze obsahující „širokou řadu problémů“ se USA se zapojily se skupinou G7. Hlavními body se staly digitální platby a digitální měny centrálních bank (CBDC). Kromě toho pracovali na přeshraničních platbách a dalších záležitostech.

S Radou pro finanční stabilitu (FSB) vláda USA zkoumala rizika finanční stability vyplývající z přijetí digitálních aktiv.

Jako součást Financial Action Task Force (FATF) USA podporují země, které přijímají standardy FATF pro digitální aktiva. Dále pak údajně pracují na zvýšení povědomí o ransomwaru či praní špinavých peněz.

S Organizací pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) americká vláda pobírala osvědčené postupy pro krypto a řešila globální dodržování daňových předpisů v oblasti kryptoměn. Analýzu a dohled řešili s Mezinárodním měnovým fondem (MMF) a Světové bance pomáhali vytvářet investiční a úvěrové služby založené na digitálních aktivech.

Bidenův příkaz

Dnešní zpráva je první, která vzešla z výkonného příkazu o krypto strategii podepsaného prezidentem Joe Bidenem v březnu. Ten požadoval spolupráci vládních agentur v oblasti kryptoměn a jejich regulace.

Biden si vyžádal meziagenturní přístup k řešení rizik a potenciálních výhod digitálních aktiv.

Dnešní zprávu zveřejnilo ministerstvo financí. Na obsahu dokumentu se podílely i další agentury, včetně ministra zahraničí, ministra obchodu a správce Americké agentury pro mezinárodní rozvoj (USAID).

Závěr

Byla zveřejněna první zpráva, která poskytuje info o tom, jak úředníci z různých vládních agentur Spojených států spolupracují mezi sebou a společně s globálními organizacemi na kryptoregulacích.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Wake up !!!

Pád Voyageru byl zapříčiněn především pádem hedge fondu Three Arrows Capital (3AC), který mu dlužil zhruba 675 milionů dolarů (15250 BTC, tehdy cca 325 mil. USD, a USDC za 350 mil. USD). Fond vyhlásil bankrot podle Kapitoly 15, Voyager Digital pak o týden později dle Kapitoly 11. Společnost má nyní zhruba 1,3 mld. USD v kryptoměnách, 350 mil. USD u Metropolitan Commercial Bank (pro své zákazníky) a 110 mil. USD vlastních peněz. Podle CEO společnosti Stephena Ehrlicha může za problémy společnosti dlouhodobá volatilita kryptoměn a neschopnost 3AC splatit oněch 675 mil. USD. Pravdou bude spíše přehnaná víra v růst kryptoměn a nedostatečná obezřetnost i špatná příprava na opačnou situaci.

spot_img