Alexis Ohanian, spoluzakladatel Redditu, věří, že pád ceny kryptoměn pomůže k rozvoji technologie

0
bitcoin propad

Po několik měsíců se cena kryptoměn pohybovala na stabilní úrovni. Během několika málo hodin se ovšem cena radikálně propadla o téměř tisíc dolarů a panika v kryptoprostoru byla na světě. Ohanian, který spoluzakládal síť Reddit, řekl, že tento propad může významně pomoci kryptoměnám. 

Cena není vše

Prostor kryptoměn přilákal dvě hlavní skupiny lidí, kteří se na obchodech s kryptoměnami podílí. Na jedné straně jsou to zarytí fanoušci technologie, kteří považují kryptoměny za cestu, kam by se svět financí v budoucnosti měl ubírat a na druhé straně je zde také početná skupina lidí, kteří prostě vycítili příležitost rychle zbohatnout.

Alexis Ohanian, který spoluzakládal Reddit, vyslovil své přesvědčení, že je to právě první skupina lidí, která má nakonec přinést „ohromnou“ cenu kryptoměnám. Druhou skupinu vidí jako brzdu budoucího rozvoje, protože se nestarají o přínos technologie, nýbrž pouze o krátkodobý zisk.

Tento fakt se mimo investorů dotýká hlavně vývojářů. Ohanian si myslí, že velkým problémem tohoto prostoru je fakt, že je plný šarlatánů, kteří vycítili jednoduchý zisk. Díky propadu trhu budou dle Ohaniana vývojáři více hnaní do toho, aby vyřešili fundamentální otázky technologie a nebudou mít ten luxus dělat si, co je zrovna napadne. To znamená, že vývojáři budou donuceni pracovat na důležitých otázkách například místo toho, aby přicházeli s dalšími nepotřebnými tokeny.

Kryptoměny jsou stále na počátku

Ohanian zmínil, že kryptoměny čeká ještě dlouhá cesta, kterou je potřeba ujít. Ačkoliv by si mnoho investorů přálo rychlejší postup, zakladatel Redditu je skeptický k tomu, jak rychle se technologie může rozvíjet. Kryptoměny podle něj potřebují čas.

„Lidé, kteří se chtějí podílet na rozvoji kryptoměn, by měli myslet v horizontu deseti let dopředu. Kryptoměny rozhodně nejsou jenom o rychlém zisku a koupení lamba,“ řekl Alexis Ohanian.

I tak předpovídal, že cena BTC by se na konci roku měla pohybovat na hranici 20 000 dolarů, což by znamenalo vyrovnání dosavadního maxima ceny kryptoměn. Jeho predikce se momentálně jeví jako hodně divoká, ale do konce roku máme ještě víc než měsíc.

Coinbase stále na vzestupu

Ohanian je také jedním z investorů společnosti Coinbase. Ačkoliv trh v roce 2018 zaznamenal výrazný pokles cen, tak společnosti Coinbase se daří velmi dobře. Je to primárně tím, že Coinbase nezáleží na tom, zda cena klesá či stoupá. Pro společnost Coinbase je důležité, aby uživatelé na jejich platformě obchodovali, a to se zatím stále děje.

Coinbase je na tom podle jeho slov stále dobře, a to primárně z důvodu, že se společnosti podařilo vybudovat si jméno důvěryhodné instituce. To je totiž v kryptoprostoru stále rarita. Díky důvěře, které se Coinbase těší, se z této společnosti stala hlavní brána mezi fiatem a kryptoměnami.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na