Akcie Palo Alto Networks prudce klesly

4.5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Akcie společnosti Palo Alto Networks zaznamenaly ve středu pokles o 28 %, což je nejhorší obchodní den od jejího vstupu na burzu v roce 2012. Za tímto propadem stálo snížení celoročního výhledu příjmů.

Akcie Palo Alto

Akcie společnosti Palo Alto Networks, předního hráče v oblasti kybernetické bezpečnosti, zaznamenaly ve středu výrazný pokles o 28 %, což znamenalo nejhorší obchodní den pro společnost od jejího vstupu na burzu v roce 2012. Středeční dramatický pokles přišel po oznámení společnosti o snížení výhledu na celoroční příjmy, což vyvolalo znepokojení investorů a vedlo k okamžité reakci na trhu.

Pozadí tohoto propadu lze nalézt ve vývoji v předchozím roce, kdy hodnota akcií společnosti Palo Alto Networks vzrostla díky zvýšenému zájmu o kybernetickou bezpečnost po sérii útoků na známé organizace, včetně 23andMe, ICBC a MGM Resorts. I přes ekonomické obavy a snahy IT oddělení o snížení nákladů, firmy pokračovaly ve výdajích na bezpečnost, což podporovalo růst tržeb společnosti Palo Alto.

Nicméně, výhled společnosti byl narušen nezískáním významného federálního kontraktu, což CEO Nikesh Arora zmínil jako klíčový faktor. Jednalo se o projekt Thunderdome agentury Defense Information Systems, zaměřený na implementaci architektury nulové důvěry, s hodnotou 1,86 miliardy amerických dolarů. Tato situace vedla ke korekci finančních výhledů, včetně snížení očekávání celoročních příjmů a tržeb.

Prozkoumejte akcie na platformě XTB

Vývoj v kyberprostoru

I přes tato negativa analytici z Wells Fargo udrželi své hodnocení akcií společnosti. Rozhodnutí Wells Fargo pravděpodobně odráží dlouhodobý potenciál společnosti v oblasti kybernetické bezpečnosti, navzdory krátkodobým výzvám. Společnost rovněž uvedla, že se snaží zvýšit své tržby prostřednictvím integrace více produktů, což může v krátkodobém horizontu vést k nižším příjmům, což ale slibuje v budoucnu růst.

Reakce na změnu výhledu a strategie vedly ke snížení důvěry mezi investory, což se projevilo poklesem akcií analytickými firmami Loop Capital a Rosenblatt Securities. Přestože Palo Alto Networks čelí těmto krátkodobým výzvám, nadále existuje vysoký poptávkový tlak v důsledku rostoucích geopolitických napětí, která zvyšují riziko kybernetických útoků na národní infrastrukturu, což by mohlo společnosti v dlouhodobém horizontu prospět.

Závěr

Další informace o vývoji akcií naleznete v našich pravidelných technických analýzách a streamech. Nezapomeňte se také přidat na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Neváhejte nás sledovat také na našich sociálních sítích.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img