Akcie MicroStrategy klesají o 20 % denně

4.8
(4)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

MicroStrategy, jedna z největších společností na světě, která drží bitcoiny ve svém firemním portfoliu, se nachází hluboko v červených číslech. Pokles na kryptoměnovém a akciovém trhu poškodil společnost a cenu akcií.

Pokles kryptoměn poškodil MicroStrategy

Softwarová společnost MicroStrategy se v posledních letech zapsala ve světě jako společnost s největší držbou BTC ve svém portfoliu. Společnost si vybudovala také velkou popularitu během pandemie koronaviru Covid-19.

Společnost v čele s Michaelem Saylorem se v současné době nachází ve velké ztrátě. Cena největší kryptoměny klesla na nejnižší cenu od prosince 2020, když se dostala na hranici 23 000 amerických dolarů.

Držby společnosti MicroStrategy jsou 129 218 BTC. Průměrná cena nákupu digitálního aktiva se pohybovala přibližně okolo 30 700 USD. Společnost během korekce v květnu varovala, že pokud se cena BTC dostane na 21 000 USD, půjčka ve výši 205 milionů dolarů bude zlikvidována.

„Jednoduchá matematika ukazuje, že MicroStrategy utratila necelé 4 miliardy dolarů na získání všech svých bitcoinů. BTC se aktuálně obchoduje za 23 300 USD, což znamená, že pozice společnosti má nyní hodnotu kolem 3 miliard USD, což představuje celkovou nerealizovanou ztrátu ohromné jedné miliardy.“

Ačkoliv kryptoměny v posledních týdnech výrazně klesají, CEO MicroStrategy zůstává nadále býčí. Michael Saylor dokonce předpovídá, že cena bitcoinu v blízké budoucnosti překročí hranici 1 milionů amerických dolarů.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 22 737 USD dle KMC.

Závěr

Kryptoměnový trh v posledních několika týdnech zažívá bolestivé období. Největší kryptoměna světa spolu s mnoha dalšími altcoiny klesla o více než 10 %. Pokles zažívají také ostatní trhy.

Co si o současné situaci na trhu myslíte vy? Více informací o vývoji kryptoměn naleznete v našich pravidelných technických analýzách.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
Hodnocení článku :
     

Nu což, naděje umírá poslední, není nad to celý život promrhat v naději 🙂

Reklama: