Akcie GameStop vystřelily o 100 %. Hlavní aktér meme-stock mánie se totiž po třech letech ozval

5
(2)

Akcie Gamestop v pondělí dramaticky vzrostly poté, co Roaring Kitty, muž, který stojí za obrovským short squeeze z roku 2021, zveřejnil příspěvek na platformě X.

Obrázek, na kterém se hráč videoher naklání dopředu na své židli, jako by chtěl naznačit, že bere hru vážně, byl jeho prvním příspěvkem od roku 2021. Za jeden den získal více než 80 000 lajků.

Akcie během pondělního obchodování vystřelila až o 110 %. Obchodování muselo být kvůli volatilitě dokonce několikrát zastaveno. AMC, další akcie covidové meme mánie, v pondělí vyskočila o 22 %. Burzovní nováček Reddit se mezitím obchodoval o 13 % výše.

Roaring Kitty, jehož reálné jméno je Keith Gill, je bývalým marketérem společnosti Massachusetts Mutual Life Insurance. Gill, na Redditu známý také jako Deepfu**ingvalue, v letech 2020 až 2021 přilákal armádu obchodníků, kteří se navzájem povzbuzovali a zběsile nakupovali akcie oblíbených firem. A to bez jakéhokoliv fundamentu.

Meme stock šílenství zahrnovalo individuální investory, kteří se zaměřili na hedgeové fondy, které byly pesimistické ohledně vyhlídek GameStop. Donutili je uzavřít jejich krátké pozice a tím zvýšit cenu cílových akcií. Ukázkovým příkladem byl hedgeový fond Melvin Capital, který silně shortoval akcie společnosti GameStop a stal se terčem armády amatérských obchodníků. Tím utrpěl obrovské ztráty, které přiměly společnosti Citadel a Point72 podpořit Melvin Capital částkou téměř 3 miliardy dolarů.

Mánie kolem GameStopu, která na začátku roku 2021 vyhnala jeho akcie z pouhých 3 na 120 dolarů během tří měsíců, přinutila některé brokery omezit obchodování se silně shortovanými cennými papíry. V reakci na to podal jeden z uživatelů Robinhood hromadnou žalobu poté, co se aplikace rozhodla omezit obchodování s akciemi GameStop na své platformě. Žaloba byla však v srpnu 2023 zamítnuta.

Prozkoumejte akcie GameStopu na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img