8 osvědčených tipů proti stresu – s námi tento souboj vyhrajete!

5
(3)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Dokonce i mladí lidé jsou často vystaveni značnému množství stresu. Proto si v tomto článku představíme 8 osvědčených rad, které vám pomohou stresu čelit. Tento souboj vyhrajete! Bohužel se vliv stresu často zcela neprávem bagatelizuje. Přitom má dle lékařů a dalších odborníků velmi negativní vliv na kvalitu vašeho života i zdraví.

Úvod

Není tomu až tak dávno, kdy jste si bezstarostně užívali dětství? Pak se ale vše změnilo a vy jste začali být nuceni vydělávat peníze, zařídit si vlastní život a vlastnoručně čelit jeho nástrahám. Zejména pro mladé lidi je tady vždy mnoho stresujících situací a okolností, se kterými se musejí potýkat. Pokud si nevíte rady, neváhejte vyhledat odborníka (psychologa). Na lehké případy pomůže našich 8 tipů, které se osvědčily jako pomoc v souboji se stresem.

Hudba

Vkus každého z nás se liší, ale hudbu máme rádi všichni. Dobrá hudba vám může spravit náladu a umožní vám zapomenout na věci, které vás trápí. Kromě své oblíbené hudby si určitě vyzkoušejte také některou z relaxačních a antistresových skladeb, které najdete třeba na YouTube. Jde o klidné a převážně pomalé uklidňující melodie, které oceníte třeba i při učení nebo usínání a zaručeně vám pomohou také od stresu.

Dechové cvičení, sport

Jednou z nejúčinnějších a nejdůležitějších součástí boje proti stresu je beze sporu správné dýchání. Hluboký nádech a výdech někdy dokáže doslova zázraky. Jednak vám umožní věc promyslet. Během dýchání máte chvíli čas na to, si vše nechat projít hlavou a uklidnit se. Zároveň svému tělu dodáte potřebný kyslík a převedete pozornost od případného problému. V neposlední řadě se díky tomu zvýší váš pocit fyzické i psychické pohody.

Hluboké dýchání vám umožní lépe čelit starostem a ještě se při tom budete cítit dobře. Když k tomu navíc občas přidáte uvolňující cvičení, je po stresu.

Barvy a vůně

Zejména kreativní a citliví lidé mohou velmi ocenit vliv barev a vůní na psychický stav. Krásně barevné pracovní prostředí a aromaterapie dokáže vyloudit úsměv na tváři i uprostřed rušného pracovního dne, případně při přípravách na různé zkoušky, porady či pracovní pohovory. Některé barvy působí vyloženě uklidňujícím dojmem (např. modrá a zelená), jiné vás zase stimulují k aktivitě.

Čerstvý vzduch

Procházka na čerstvém vzduchu je v boji proti stresu zcela nepostradatelnou součástí a rozhodně se nevyplácí na ni zapomenout. Když k tomu občas připojíte další pohybové aktivity a zakončíte to příjemnou koupelí, tak se vám stres vyhne obloukem.

Zdravý spánek, pitný režim a dobré jídlo

Nic určitě nezkazíte, když si dopřejete dostatek spánku, případně také dobré jídlo a přísun tekutin. Alespoň občas by si člověk měl najít čas na oběd s rodinou a najíst se pěkně v klidu a pomalu. Z nedostatku tekutin vás může bolet hlava, což vám k celkové pohodě určitě nepřidá, takže si pohlídejte i denní pitný režim.

Místo prášků čaj a dobrou komedii

V dnešní době se čím dál více lidí uchyluje ke konzumaci všemožných antidepresiv. Obecně je náš názor na drogy zpravidla negativní, málokdo by vám doporučil drogy na uklidnění. Antidepresiva a další prášky, které vám mají uměle navodit radost a štěstí, se však od drog v ničem neliší. Zkuste si na večer raději naordinovat dobrý (např. meduňkový) čaj a nějaký veselý film, ideálně bez reklam.

Dejte svým problémům hodinu týdně

Najděte si jednou týdně aspoň hodinu času a věnujte ji všemu, co vám dělá starosti. Vše si můžete třeba sepsat a kde je to možné, tam vymyslete nějaké řešení nebo opatření. Vše, co se dá, to vyřešte, a co vyřešit nejde, to pusťte z hlavy. Kromě toho je dobré mít nějaký cíl. Místo stresujících věcí pak můžete svou pozornost soustředit na něj.

Závěr

Souboj je vyhraný! Pokud pravidelně zařadíte byť jen polovinu našich doporučení, jistě si na vás stres nepřijde. Určitě nevynechejte kvalitní odpočinek. S nohama na stole si můžete vychutnat třeba naše odpočinkové a motivační články, které již inspirovaly a obohatily nejednoho obchodníka či investora.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ivan

Diky, veľmi dobrý článok a z mojich skúseností tieto rady skutočne môžu pomôcť v boji proti stresu.

spot_img