72 % Rusů si nikdy nekoupilo bitcoin! Pouze 6 % rozumí kryptoměnám

1.8
(5)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Průzkum provedený v Rusku ukázal, že drtivá většina místních lidí nikdy nevlastnila ani kousek bitcoinu, zatímco jen málo Rusů má hlubší znalosti problematiky.

Akceptace kryptoměn v Rusku?

Podle průzkumu, který provedl švýcarský poskytovatel kryptoměnových peněženek Tangem, Rusko není země, kde by to s přijetím a rozšířením kryptoměn bylo kdovíjak růžové. Drtivá většina Rusů zřejmě nikdy kryptoměny nekoupila.

72 % z 2 100 respondentů v průzkumu uvedlo, že nikdy nenakupovali bitcoin ani žádné jiné kryptoměny, což ponechává ruské kryptoinvestory ve významné menšině. To by se však do budoucna mohlo přece jen částečně změnit. Průzkum totiž současně zjistil, že mnozí potenciální investici do krypta zvažují.

Přes 30 % respondentů uvedlo, že jsou připraveni nakoupit kryptoměny v příštích šesti měsících. Dalších 40 % to nevyloučilo, ale uvedli, že si stále nejsou jisti potenciálními investicemi do kryptoměn.

Možnost takové investice pak jednoznačně odmítlo jen 30 % účastníků, kteří uvedli, že v blízké budoucnosti neplánují žádné nákupy kryptoměn.

Vnímání kryptoměn

Téměř polovina Rusů, kteří se zúčastnili průzkumu, má neutrální vztah ke kryptoměnám. Pouhých 9 % účastníků průzkumu zároveň uvedlo, že jsou vůči kryptoměnám negativní, zatímco 45 % respondentů uvedlo, že mají k digitálním měnám pozitivní vztah.

Pro 68 procent respondentů byla stěžejním problémem „absence fyzické podpory.“ Pokud jde o důvody k investici, 44 % uvedlo, že by se pro investici do krypta rozhodli pro „schopnost vydělávat“ peníze.

Poměrně nízká míra přijetí kryptoměn v Rusku je v souladu s nízkou úrovní povědomí a vzdělání v oblasti kryptoměn. Podle údajů společnosti Tangem bylo zjištěno, že pouze 6 % respondentů má dobré znalosti o kryptoměnách. Naopak 80 % Rusů zná pouze tento termín, ale nic víc.

I přes uvedené závěry mnozí uvedli, že Rusové se vzhledem k současné situaci na kryptoměny obrací. Zakladatel TerraCrypto Nikita Vassev údajně řekl, že mnoho Rusů vyváželo hotovost ze země pomocí stablecoinů a bitcoinu, aby si ji následně vyzvedli v zemích, jako Gruzie nebo Spojené arabské emiráty.

Začátkem tohoto roku Kreml údajně odhadoval, že Rusové koncem roku 2021 vlastnili kryptoměny v hodnotě asi 200 miliard dolarů.

Závěr

Průzkum švýcarského poskytovatele kryptoměnových peněženek Tangem uvádí, že 72 procent Rusů nikdy nenakoupilo žádné kryptoměny.

 


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 1.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor

a kolik je to procent u nás ?

Reklama: