5 mincí s miliardovou dolarovou kapitalizací – jak se jim dařilo v roce 2019?

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Některé mince s dolarovou kapitalizací dosahující či lehce přesahující miliardu si letos pohoršily a dokonce o ni přišly, jiné čelily výzvám i příležitostem.

5 altcoinů s miliardovou kapitalizací

Mince s celkovou tržní kapitalizací okolo miliardy dolarů jsou zvláštní případ. Nepatří k úplným vítězům a vůdcům, ale rozhodně taky ne k poraženým ateoreticky nabízejí příležitost pro růst. Mince s kapitalizací blízkou 1 miliardě dolarů v roce 2019 vykazovaly nesmírně odlišné výkony a některé v závěru roku klesly pod tuto úroveň.

Bitcoin SV (BSV) (1,52 mld $)

Bitcoin SV je poněkud kontroverzní altcoin, ale má silnou komunitu. Tomuto coinu se letos podařilo získat významné zisky. Jak už bylo řečeno, komunita BSV je silná a má přítomnost v Asii. Cena se pohybovala z 88 USD, na začátku roku, na současné ceny 84 USD. Během poloviny roku však zaznamenal rally na více než 230 USD. Ačkoli se BSV snaží o přímou výzvu Bitcoinu, v roce 2019 se zařadil jen mezi běžné altcoiny, které mezi sebou soupeří o likviditu a zájem obchodníků a Bitcoin nijak neohrozil.

Tezos (XTZ) (s kapitalizací 1 miliarda USD)

Po dlouhém medvědím trendu přišlo oživení po zalistování na Coinbase. XTZ také získal podporu od velkých burz, jako je Kraken a Binance, pro staking mincí. V závěru roku předvedl Tezos pěkný růst a dokázal přibližně dorovnat zisky z jara 2019. Momentálně se obchoduje za 1.47 USD, což je více než trojnásobek ceny na začátku roku.

Stellar (XLM) (0,89 mld $)

Stellar v závěru roku trochu ztrácí a momentálně již patří mezi mince, které se se svou kapitalizací nachází pod miliardou dolarů. Ještě nedávno tam však byl. XLM nezískal trakci navzdory svému cíli být open-source ekvivalentem protokolu Ripple. I navzdory listopadovému pálení mincí je Stellar ve značné ztrátě od začátku roku. Oproti ceně 0,11 $ ztratil většinu hodnoty a aktuálně stojí mince XLM asi 0,045 USD. To dělá ze Stellaru jeden z nejhorších hráčů mezi top kryptoměnami v roce 2019.

Cardano (ADA) (0,87 mld $)

ADA byla teprve nedávno v klubu coinů s kapitalizací miliardy dolarů. Projekt však byl zatím spíše zklamáním. Cardano prošlo řadou testovacích sítí, ale zatím se nepodařilo zahájit ostrý staking ani slibované inteligentní smlouvy. Jako celý trh altcoinů obecně, tak i pro Cardano nebyl rok 2019 moc pozitivní. Po jarním oživení přišel pád. ADA nejprve předvedla krásný růst z asi 0,04 $ až na 0,1 $, pak se ale sesypala zpět a nyní je při ceně 0,034 dokonce ve ztrátě. Projekt Cardano slavil dva roky od ICO v září.

TRON (TRX) (s kapitalizací 0,86 mld $)

Tron patřil mezi top 10 kryptoměn, ale v průběhu roku o tuto výsadu přišel, stejně jako XLM, ale narozdíl od BSV, který je stále na 9. pozici a Tezos pak byl v lednu dokonce 23. Projekt Tron zaznamenal řadu zklamání, včetně zrušeného obědu spoluzakladatele Justina Suna s Warrenem Buffettem. Justin, který byl některými považován za marketingového mistra, v průběhu roku o tuto pověst spíš přicházel a Tron ztrácel cenné body na publicitě.

Závěr

Jaký je váš dojem z coinů blížících se na kryptomarketu svou kapitalizací miliardě dolarů? Celkově vzato přišlo po jarním bujarém růstu přísné vystřízlivění a altcoiny se letos trápily. Přinejmenším co se týká ceny to byl spíše rok stagnace.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img