5 dobrých důvodů pro odpočinek o Velikonocích

3.3
(3)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Jestli velikonoční zajíc vyžene medvěda z marketu nevím, ale svátky jara a křesťanské oslavy zmrtvýchvstání Ježíše jsou opět za dveřmi. Zda dojde i k oživení Bitcoinu zatím jisté není, ale proč si prostě nedopřát trochu oddechu a pohody?

Udělejte si pohodlí a dopřejte si na chvíli klid od sledování grafů a podobných činností, kterým se věnujete. Každý den přináší nepřeberné množství informací, podnětů i práce. Občas se nám může zdát, že se to na nás valí ze všech stran a my nestíháme. Paradoxem je, že právě v takové chvíli je často tím nejlepším řešením udělat si pauzu a vyčistit si hlavu.

Proč odpočívat

1) Prevence stresu

Všichni jsme jistě slyšeli o stresu a jeho nebezpečí. Nejen obchodování na burze kryptoměn, ale i jakákoli jiná práce může být stresující. Odpočinek samozřejmě není řešením všech příčin stresu, ale určitě neuškodí. S tím souvisí i následující bod.

2) Zdraví

Až 70 % pracovních neschopností je údajně zapříčiněno nemocemi, jež mají souvislost se stresem. Je-li zátěž na člověka vysoká, tak je dostatek času na zdravý spánek, relaxaci a uvolnění nepochybně tím nejlepším, co lze za daných okolností udělat pro své zdraví.

3) Výkonnost

Dlouhodobé zatížení má negativní vliv na výkonnost. Je však otázkou, kdy už je zatížení možné považovat za dlouhodobé. Dle mého názoru stačí dělat nějakou, zejména psychickou, činnost hodinu až dvě a už to nejde tak hladce jako na začátku.

Pokud si však dáme na chvíli pauzu, tak to jde opět velmi dobře. V dlouhodobém měřítku je tomu obdobně. V každém případě platí, že dostatek odpočinku je důležitý pro kvalitu a rychlost naší práce.

4) Psychická pohoda

Když se vyspíte “do růžova” a dopřejete si sem tam trochu příjemného odpočinku i během dne, tak se určitě budete cítit velice dobře. Vaše psychická pohoda se zvýší, protože se budete cítit příjemně, odpočatě a plni energie.

5) Načerpání sil pro posun kupředu

Věděli jste, že podle staré legendy o Buddhovi tento princ, který se rozhodl opustit palác a hledat osvícení (chcete-li probuzení), dosáhl svého cíle až teprve po tom, co přerušil půst a dopřál si trochu odpočinku, hygieny a pohodlí?

Do jaké míry je tento příběh pravdivý si netroufnu odhadovat, ale jistě je to velice zajímavá propagace toho, jak může být docela obyčejný odpočinek účinný pro dosahování vašich cílů.

Závěr

Jsem si jistý, že každý z vás určitě ví nejlépe sám, co vám pomáhá, abyste se cítili vyrovnaně a příjemně. A pokud snad přece jen ještě nemáte stres tak docela pod kontrolou, což se samozřejmě může někdy stát každému z nás, tak rozhodně neváhejte začít pořádným velikonočním odpočinkem.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech
Hodnocení článku :
     

Správné slovo do pranice👍

spot_img