48 000 dolarů je nyní rozumná cílová cena bitcoinu, tvrdí analytik Filbfilb

4.2
(6)

Cena bitcoinu se udržuje na stabilní hranici. Navzdory riziku předhalvingového poklesu je cenová dynamika BTC podle Filbfilba na dobré cestě k růstu.

Bitcoin zůstává na cestě k hodnotě blízké 50 000 dolarů díky halvingu. Ten se koná v dubnu příštího roku, říká zkušený analytik Filbfilb.

Ve svém nejnovějším rozhovoru sdílí spoluzakladatel obchodní platformy DecenTrader své názory na cenový vývoj BTC.

Filbfilb: Bitcoin ukázal „silný indikátor“ prolomení medvědího trhu

Podle analytika Filbfilba se bitcoinu konečně podařilo opustit obchodní pásmo pod 30 000 USD. To bylo charakteristické pro trh s BTC po většinu roku 2023.

Poté, co bitcoin překonal množství úrovní rezistence, je nyní pro bitcoinové býky otázkou, jak se cenová situace vyvine do halvingu.

Do této události, která má nastat v dubnu 2024, zbývá méně než pět měsíců. Filbfilb tvrdí, že „rozumný“ býčí cíl by mohl ležet těsně pod hranicí 50 000 USD. To odráží předpoklady z jeho předchozího rozhovoru ze začátku září, kdy se pár BTC/USD obchodoval těsně pod 26 000 USD.

Přesto by snadno mohlo nejprve dojít k poklesu, který by otestoval morálku těch, kteří by již mohli být zvyklí na růst ceny BTC.

Co by tedy mohlo v nadcházejících měsících čekat Bitcoin z technického pohledu na cenu?

Rozhovor s FilbFilb pro Cointelegraph

Tázající: Myslíte si, že se BTC definitivně vymanil z předchozího pásma pod 30 000 USD? Jak byste posoudil sílu různých klouzavých průměrů (MA), které dříve působily jako rezistence?

Filbfilb (FF): 20, 50, 100 a 200týdenní jednoduché klouzavé průměry se momentálně pohybují kolem 30 000 USD. Rovněž se pohybují směrem k horní hranici obchodního rozpětí pod 30 000 USD a nad 25 000 USD, ve kterém Bitcoin strávil zhruba 200 dní.

Jejich kombinace by naznačovala, že níže bude nákupní zájem, a společně jsou silným indikátorem proražení a změny trendu z dvouletého medvědího trhu.

Tázající: Jaký je podle vás časový plán pro schválení Bitcoin ETF a co si myslíte, že by tato událost udělala s cenou?

FF: Můj názor na ETF zůstává stejný, tedy že ho budou nadále odkládat tak dlouho, jak jen to půjde. Spotové ETF je však zcela nevyhnutelné. Hlavní hráči neztrácejí čas, a tak je nadále otázkou času, kdy se tak stane.

Vzhledem k jejich postoji k manipulaci s trhem bych se nedivil, kdyby schválení přišlo záměrně nečekaně.

FilbFilb: Rozumná cena pro 1. čtvrtletí roku 2024 je 46 000 až 48 000 dolarů

Tázající: Kde byste nyní zakreslili kontrolní bod na grafu ceny BTC? Jaké úrovně rezistence a supportu (R/S) sledujete?

FF: To opravdu záleží na časovém rámci. Posledních několik let cena naznačuje, že důležitým kontrolním bodem je 26 000 USD. Za posledních šest měsíců by to naznačovalo blíže k 27 000 USD.

Kolem ceny 38 000 až 41 000 dolarů se však nachází rezistence. Tam se obchodovalo hodně objemu před mnoha implozemi, které jsme viděli mezi krypto subjekty. Někteří lidé z něj vystoupí a jiní budou zvažovat přesunutí kapitálu do nového prostředí. To je jasná sporná oblast.

Tázající: V našem posledním rozhovoru jste v rámci předhalvingové akce ve 4. čtvrtletí očekával zvýšení ceny BTC. Změnil se od té doby tento pohled nějak výrazně? Někteří se obávají, že 1. čtvrtletí 2024 by mohlo mít opačný efekt.

FF: Myslím, že je spravedlivé říci, že ve 4. čtvrtletí jsme toto posílení ceny zaznamenali. Cyklický model naznačuje, že by se cena ve 1. čtvrtletí 2024 mohla stáhnout ještě před dalším halvingem.

61,8% Fibonacciho retracement medvědího trhu – 46 000 až 48 000 dolarů – by podle mého názoru byl rozumný technický cílový předpoklad z býčí perspektivy.

Jaký je váš názor na toto téma? Podělte se s námi v komentářích a využijte možnosti ohodnotit tento článek.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img