4 důvody pro další růst inflace

5
(3)
Jan Charvát
Jan Charváthttp://www.cryptokingdom.cz
Tradingu se věnuji 17 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně analyzuji pátým rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Ing. Jan Charvát si pro vás připravil dnes připravil čtyři důvody, proč si myslí, že by v USA měl nastat další inflační vrchol. Zároveň se pak ve videu podívá na aktuální situaci na bitcoinu.

Přehřátý trh práce

Zřejmě klíčovým fundamentem jsou výsledky trhu práce, které se každý měsíc v USA zveřejňují. Nezaměstnanost si pohybuje na historicky nejnižších číslech 3,5 %. Právě tato situace tlačí na růst mezd, neboť na trhu práce chybí zaměstnanci, a tak si je firmy mezi sebou přetahují.

Růst ceny mědi

Měď se používá u spekulantů jako ochrana proti inflaci. Nyní můžeme pozorovat impulsivní cenový nárůst během několika týdnů, což jasně indikuje to, že pokles inflace v USA se zastaví.

Analýza mědi
Analýza mědi

Růst ceny akcií a komodit

Spekulanti aktuálně reagují na situaci klesající inflaci pomocí ukazatelů CCI a CPI. Problém těchto ukazatelů je ovšem zpoždění. Některé světové finanční domy nabádají nyní spekulanty, aby byli opatrní a nešli proti Fedu. Ovšem FOMO je silný opiát a každý se snaží najít tzv. Fed pivot. Není se čemu divit, protože zveřejněný veřejný medián úrokových sazeb je kolem 5,2 %. Nyní jsme již poměrně blízko. Spekulanti za poslední měsíc vystřelili cenu akcií, zlata, stříbra a další komodit. V tomto případě hrozí pokračování komoditního cyklu.

Slábnoucí dolar

První inflační vrchol kolem 10 % byl za situace velmi silného dolaru. Nyní ovšem dolar slábne, a tak USA nemá ochranu před dovozem inflace. Proto můžeme očekávat, že díky tomu bude mnohem větší tlak na růst inflace.

Mohli bychom zde zmínit další indície, jako je oživení Číny, které by mohla více otevřít export apod. Ale to třeba jindy.

Bitcoin

Měli bychom si dát pozor na aktuální růsty na kryptoměnových trzích, které jsou pravděpodobně účelné a vezou se na risk-on FOMO akci klesající inflace, která pravděpodobně brzy velmi narazí. Velcí hráči to ví a vezmou si vaše longové pozice. Analýzu BTC najdete ve videu.

Osobní závěr Jana Charváta

Já jsem nyní naprosto klidný. Dlouhodobé nákupy krypta ani akcií zatím nedělám. Obchoduje krátkodobě a daří se nám. To je vše. Trhy jsou nyní pro mě rizikové a stále se objevují faktory, které mě přesvědčují o tom, že do trhu nyní prostě nepůjdu. Budu čekat na nižší nákupy aktiv.

Webinář ZDARMA: Připravil jsem pro Tebe 60minutový webinář – Našly kryptoměny již svoje dno? Registrovat se můžeš ZDE.

*Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

Tak Michl prý zkrotí 17% inflaci 7% sazbou. Při vyšší sazbě by prý holota hladem a zimou pomřela a předlužený agrobaron na buben přišel.

spot_img