31.5.23 Analýza BTC/USD – Pullback k supportu, ohromný diskont na GBTC

4.5
(10)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin od pondělní postupně zase klesá. Tedy dochází k pullbacku po původní úroveň, kterou kurz bitcoinu o víkendu zase překonal. Respektive se vrátil zpátky nad úroveň, kterou v průběhu minulého týdne ztratil. Jak to ale bude dál? Je možné se po pullbacku zase dočkat odrazu a růstu?

Ohromný diskont na Grayscale Bitcoin Trust

Dlouho jsme o tom nemluvili, ale Grayscale Bitcoin Trust se pořád obchoduje s ohromným diskontem oproti tržnímu kurzu bitcoinu. Momentálně diskont dosahuje skoro 13 000 USD (cca 48 %). Jako by se bitcoin obchodoval za 14 000 USD. A od podzimu se ty nůžky soustavně rozevírají. Proto se ptám, proč nevidíme opačný trend?

GBTC je prostředek, jak se dostat do trhu s BTC pro řekněme regulované investory. Jelikož si vlastně koupíte akcie společnosti, která do tohoto trhu investuje. Jak je ale evidentní z kurzového vývoje GBTC, investoři nemají o tento prostředek valný zájem. Jak je to ale možné, když je zde tak ohromný diskont? Normálně bych čekal, že se s takovou slevou do toho všichni vrhnou. Přitom GBTC nabízí kdejaký broker jako je třeba broker eToro Tudíž vstup do GBTC není ani náhodou nic složitého.

Samotná valuace samozřejmě něco znamená. Respektive má dle trhu nějaké opodstatnění. Ať je racionální nebo jde jenom o psychologii. Osobně to beru tak, že ze strany tradičních investorů není o Bitcoin zrovna velký zájem. To je ale vlastně dobře. Nemáme na trhu tím pádem žádné všeobecné FOMO jako tomu bylo na začátku roku 2021, kdy se GBTC obchodovalo s velkou prémií.

Jakmile začne býčí trend, to rozpětí mezi cenami by se mělo zase zmenšovat. Respektive v tom dlouhodobějším horizontu. Otázkou ale nyní je, jaký trh krátkodobě dožene ten druhý trh.

Kurz bitcoinu zase testuje support kolem 27 000 USD

Kurz bitcoinu se v neděli podařilo vrátit zpátky nad support 27 000 USD. Na neděli docela překvapení. Nedělní svíce tak vypadala opravdu slušně. A konstatovali jsme, že i svíce z minulého týdne působí příznivě. Trh tak nabral potřebné momemntum, které se dalo využít pro pokračování v růstu. Místo toho ale došlo k pullbacku po supportu. Což není nijak zvláštní. Ale nikoliv ideální. Jelikož došlo vlastně k obratu kurzu v blízkosti horní hrany zakresleného klesajícího kanálu. Z čehož lze usoudit, že trh pořád respektuje ten velmi krátkodobý klesající trend.

A dokud je kurz bitcoinu v rámci toho kanálu, není moc co řešit. Musí přijít prvně průlom. Samozřejmě nelze vyloučit, že se kurz nemůže zase propadnout pod support. Přiznám se, že s tím osobně počítám. Přesněji řečeno kalkuluji s variantou otestování supportu kolem 25 000 USD. Ale křišťálovou kouli nemám, takže se mohu i mýlit.

Závěrem

Mně přijde současný vývoj svým způsobem zajímavý, protože se v těchto chvílích rozhoduje, kam se trh střednědobě vydá. Jestli kurz bitcoinu prorazí nahoru, alespoň nad S/R level 30 000 USD, asi nás čeká růst až do podzimu. Pokud ovšem přijde průlom třeba pod 25 000 USD, střednědobě zřejmě otestujeme low z minulého roku.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Bitcoin Cash to the moon Make Litecoin great again

Ta sleva 48 % zní dost zajímavě a jako bonus máte i časový test (alespoň zatím, říkal Stroukal, že než aby ho na BTC zavedli, tak ho spíš na akciích zruší). Vlastně to zní až příliš dobře, zvlášť pokud se to u nich navíc v bullmarketech překlápí do prémie. Kde je teda háček? Nebo spíš hák???

Fantom

Odpověď se nabízí. Spotová cena je hodně nadsazená a bude časem klesat. Současně instituce nemají zájem o expozici v BTC ani s prémií, asi mají jiné starosti.

Bitcoin Cash to the moon Make Litecoin great again

Pokud by to bylo jen toto, pak tím lépe. Spíš bych čekal problémy v duchu Not your keys, not your coins…

Fantom

Tohle nějak nechápu. Už z principu custody service = not your keys, totéž Microstrategy.

Bitcoin Cash to the moon Make Litecoin great again

jako že jestli tam s těmi BTC nějak nečachrují ala FTX a spol. Prostě jestli se ten diskont týká spíš rizika Bitcoinu (to beru) a nebo rizika Grayscale…

Petr B

Pokud se nepletu, tak je tam 2% roční poplatek za vedení fondu. Ale taky o tom trochu uvažuju.

bkf1
Hodnocení článku :
     

“Samotná valuace samozřejmě něco znamená. Respektive má dle trhu nějaké opodstatnění. Ať je racionální nebo jde jenom o psychologii.”

Za mě to asi nejspíše bude ta psychologie aneb pořád je v živé paměti všech ta nešťastná FTX (+následná vzrůstající nedůvěra k finančním institucím).

Poslední editace 1 rok před přes bkf1
spot_img