31.10.2022 Tržní přehled pro Bitcoin a index SPX – Indexy rostou navzdory horším výsledkům BigTechu – Tento týden reportuje FinTech a růstové akcie – Bitcoin pořád bez jednoznačného trendu

5
(2)

Zprávy a souhrny

Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme Vás u pondělního přehledu trhu pro Bitcoin, kryptoměny a index S&P500. Pokračujeme dalším týdnem výsledkové sezóny. Tentokrát je to převážně FinTech a technologické růstové akcie. Budou výsledky tohoto sektoru lepší než minulé týdenní výsledky velké pětky BigTechu ?

Nejvolatilnější kryptoměny za posledních 24 hodin:

Během víkendu se Bitcoin pohyboval v zóně 20 000 – 21 000 USD. Aktuálně má cenu přibližně 20 750 USD. Neustále tak vyčkává na dostatečný fundamentální impuls, který mu určí další trend. Altcoiny s ohledem nato udržují převážne neutrální náladu. Dnes většina z nich spíše klesá v jednotkách procent.

Další týden ohlašování kvartálních výsledky pro US společnosti. Bude FinTech korelovat s kryptoměnovým trhem víc než BigTech?

Tento týden se můžeme těšit na výsledky FinTech a platebních společností. Mnohé z nich již využívají / plánují využívat kryptoměny a dále je nabízet svým zákazníkům. Mimo samotné výsledky firem se v reportech můžou objevit zajímavé informace ohledně nárůstu uživatelů a zájmu o kryptoměnové platby / peněženky a burzy.
Nejznámější jsou Block (předtím Square), MicroStrategy, Paypal, SoFi, Mercado Libre nebo burzy Coinbase a Robinhood. Velmi zajímavý týden to bude i pro nadšence sektoru mikročipů.

V páteční analýze se pokusím rozebrat výsledky a reporty co nejvíce firem ze seznamu.

Dolarový index pravděpodobně dokončil korekci a chystá se na další růst:

Dolarový index minulý týden nechával další prostor pro akcie a jiné aktiva pro růst. Poklesl až na hladinu 110,5 bodů. Podle technické analýzy je pravděpodobnější varianta dokončené korekce (poklesu dolarového indexu) a tento týden by mohl pokračovat růst. Dnes index znovu vystoupal nad hranici 111,2 bodů a dál roste. Mohl by předvést další snahu překonat rezistenční pásmo kolem 112-114 bodů. Níže nazleznete 4hodinový detailnější graf a denní graf zobrazující celkový rostoucí trend indexu.

Index S&P500 minulý týden překvapivě rostl a testoval horní rezistenční zónu

Index S&P500 minulý týden zakončil překvapivě pozitivně a vystoupal až na 3901 bodů. Navzdory zlým výsledkům a výhledům čtyř z pěi technologických gigantů skupiny FAANG, které zachránil jen Apple. Stále ovšem platí, že většina firem zveřejňuje pozitivní výsledky. Znepokojivé jsou však negativní vyhlídky technologických gigantů na kvartál Q4/2022. V případě Mety na celý rok 2023.

Index S&P500 se drží pozitivního růstového scénáře. Bude to tento týden stejně, nebo se naplní mé předpoklady pro pokles na základě rostoucího dolarového indexu ?

Bitcoin přes víkend rostl, bude však pokračovat a potěší konečně své investory?

Během víkendu se Bitcoin pohyboval v zóně 20 000 – 21 000 USD. Aktuálně drží hladinu kolem 20 750 USD. Neustále platí 2 potenciální scénáře, které jsem zmínil v páteční analýze.
A) Zelená varianta: Bitcoin udrží na denním grafu úroveň nad 20 000 USD a odrazí se od supportu ve formě EMA 55 nahoru. Bude tak pokračovat směrem k rezistenci kolem 25 000 USD.

B) Červená = pravděpodobnější varianta: Dolarový index bude tento týden posilovat (index S&P500 se odrazí od rezistencí dolů a stáhne kryptoměny sebou. Tím poklesne Bitcoin pod support 20 000 USD.

Aktuálně je situace příznivá hlavně pro tradery, kteŕí si umí nastavit úzky (několikaprocentní) stop-loss pod 20 000 USD. Potenciál růstu až k 25 000 USD je stále ve hře. Risk:Reward powměr je velmi lákavý.

Pro dlouhodobé investory například metodou pravidelných nákupů (Dolar Cost Averaging = DCA) se nic nemění. Obě skupiny by měly znát své riziko. Tedy investovat na základě stanovené strategie a managementu rizika.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream...

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: