31.01.21 Technická analýza LTC/USD – V bullish patternu, bude to ovšem stačit?

5
(6)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Po relativně delší době se vracím k nějakému altcoinu, neboť dnes odpoledne stejně vyjde nová video analýza na Bitcoin. Tudíž nemá smysl dělat v jeden den totéž, i když by to bylo jinou formou. Každopádně se nyní podíváme, jak je na tom trh s Litecoinem (LTC), kde je typická korekční struktura s býčí povahou – klesající klín.

Bohužel v kontextu trhu to samozřejmě nestačí, neboť po pátečním price action se toho dost pokazilo, což podrobněji i vysvětlím v rámci avizované video analýzy. Bohužel to s tím trhem není jednoduché, neboť s ním dost cloumají emoce davů. Tudíž se děje přibližně to, čeho jsem se obával, některé cenové pohyby vážně nedávají technicky moc smysl.

Když člověk samozřejmě chce, může si v grafu na cokoliv něco napasovat. Nicméně se posléze jedná o konfirmační bias, což je špatně. Snažit se totiž hledat logiku úplně ve všem, co se na trhu odehraje, je začátečnická chyba, kterou bohužel činí i dlouholetí analytici.

Avízo k dnešní video analýze:

Během druhé poloviny dnešního odpoledne zase vydám video analýzu na Bitcoin. Jakmile k tomu dojde, budete samozřejmě upozorněni. Můžete se opětovně těšit na další analýzu plnou užitečných informací. Jak mám zvykem, vše si zevrubně rozebereme.

Aktuální situace na 1D TF LTC/USD

Denní graf vypadá bohužel jako pavučina, když tak si ho tedy přibližte, ať se v tom neztratíte. Co se tedy týče struktury trhu, moje oči v grafu pozorují klesající klín, což, jak jsem řekl, je korekční struktura s býčím pozadím. Nicméně poslední dvě zamítnutí vypadají docela hrozivě a jsem tedy dost skeptický ohledně toho, zda Litecoinu řečený klín jakkoliv pomůže.

Ovšem nejvíce směrodatné je podle mě vůbec poslední zamítnutí právě z pátku, kdy se Muskovi podařilo pumpnout Bitcoin. Na okamžik se zdálo, že kurz prorazí S/R level 144,51 USD a horní stěnu patternu, což by přirozeně vyústilo v pěknou pumpu. Jakmile ovšem Bitcoin ztratil momentum, ztratil ho i Litecoin. Výsledkem je tzv. Gravestone Doji a ta má docela solidní objemy.

Proto řečenou svíci musíme brát vážně. Pokud tedy budeme ze svíce vycházet, trh evidentně neměl dost síly na breakout, tudíž musí pokračovat uvnitř patternu a třeba se během pár dní vytvoří nová příležitost pro průraz. Kurz by v každém případě neměl klesnout pod S/R level 114,34 USD, jinak by byl Litecoin odsouzen k poklesu v rámci klesajícího kanálu.

V takovém případě je potřeba sledovat reakce kurzu na dotyk s jednotlivými S/R levely. Nejlépe úrovně, kde jsou dle Volume profile likvidní shluky. Největší potenciální poptávka se jednoduše nachází až na ceně 92 USD. Když bude trh slabý, lze předpokládat, že až zde bude síla na silnější odraz. Na zmíněném levelu je i nějaká konfluence, takže si myslím, že se ho vyplatí v případě propadu určitě sledovat.

Indikátory

RSI je dost neutrální, což je právě dáno tou korekční strukturou. Dokud tedy setrvačnost křivky indikátoru nevzroste, žádné rozuzlení jen tak nepřijde. Co se týče MACD, zde panuje sice negativní setrvačnost, ale je přímo úměrná útvaru, ve kterém se kurz zrovna nachází.

Závěrem

Bohužel si altcoiny budou muset počkat, kam se vydá Bitcoin. Byla jistá šance, že bude stačit jakási stabilita, aby mohly růst, ale k ničemu takovému nedošlo. Občas sice nějaký alt z ničeho nic vystřelí, ale osobně se obdobným P&D price action obloukem vyhýbám. Ta šance, že na tom vyděláte, je vždy ve váš neprospěch. Tak jako tak uvidíme, jak se trhy budou vyvíjet v prvních dnech února. Do jisté míry by nám to mohlo dát jakési vodítko.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

26 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
26 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: