29.06.21 Technická analýza BTC/USD – jak dlouho ještě setrváme v klíčovém pásmu?

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

V pondělní analýze na Bitcoin (BTC) jsem úplně zapomněl na týdenní close, které je pro nás logicky velmi důležité, což si dnes hned napravíme. Jinak jsem po delší době nahlédl na jiné analýzy na platformě Tradingview, abych si ověřil, jaký bias převládá. Byl jsem krapet překvapený, když jsem zjistil, že je bias rozhodně býčí.

Očekával jsem to spíš tak 50 na 50. Je tedy zajímavé sledovat, že po více jak 55% propadu trh stále věří, že dosáhneme na all time high. Tím neříkám, že se jim jejich cíl nesplní, ale objektivně nám trh zase tolik nenabízí, abychom byli tak sebevědomí, co se týče světlých zítřků. Jak jsem včera říkal, na měsíčním grafu hrozí potvrzení trojsvíčkové medvědí formace Evening Star Doji. Trh na měsíční close asi čeká.

Aktuální situace na 1W TF BTC/USD

BTC

Týdenní svíce zavřela nezpochybnitelně v býčí podobě, neboť se jedná o typický Pin Bar, nebo chcete-li Hammer. Důležité je, že spodní knot svíce proniká klíčovým supportem a zároveň se jedná o dosavadní low celé downtrendové struktury, která trvá již od poloviny dubna. Tudíž jsou pak přirozené úvahy, zda se Bitcoin skutečně třeba nesnaží o střednědobé dno.

Osobně však spatřuji problém v tom, že objemy byly za minulý týden úplně stejné průměrné, jak za ty předchozí. Z pohledu objemů proto price action z minulého týdne působí jako obyčejná konsolidace, nikoliv jako snaha utvořit dno deset týdnů trvajícího poklesu. Ovšem objemy na Binance jsou již rozhodně dost nadprůměrné, pro Bitcoin index (BLX) platí to samé.

Je tedy možné, že mají medvědi minimálně na letní prázdniny utrum? Pravdou je, že Pin Bar je na 4H, denním grafu a týdenním grafu. Řečené nesmíme brát na lehkou váhu a musím uznat, že se jedná o očividnou snahu těch 30 000 USD udržet. Měsíční graf má ovšem větší váhu, a pokud se potvrdí ta trojsvíčková medvědí formace, pro Bitcoin je to obrovská hrozba.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

Denní graf nepřekvapivě jenom ve stručnosti, Bitcoin se za těch 24 hodin vůbec nepohnul. Pořád setrváváme nad klíčovým supportem a není zatím vůbec tendence otestovat alespoň Point of Control, což mne ani nijak nepřekvapuje. Pár dní ke konci měsíce je vskutku typické, že trh zamrzne a čeká se na vstup do nového.

V každém případě je pozitivní, že nakupující mají snahu kurz držet nad supportním pásmem, neboť konsolidace přímo v pásmu je dosti riziková. Lidově řečeno do toho pak stačí šťouchnout a býci nemají tolik času adekvátně zareagovat. Proto je lepší, když se cena zdržuje někde v blízkosti.

Ještě pro úplnost, medvědí vlajku jsem „smazal“ a vrátil jsem do grafu obyčejný box, respektive obchodní pásmo. A střed řečeného pásma je zrovna úroveň, kde se Bitcoin momentálně zdržuje (cca 35 000 USD). Tudíž není náhoda, že těch zastávek zrovna zde tolik.

Indikátory

Hodnoty RSI pomalu stoupají, ale ještě jsme nepřekonali ani 50 bodů, což tak nějak odpovídá i otestování zakreslené rezistenční diagonály. Na MACD platí bullish cross, ale Bitcoin prozatím příliš nezareagoval.

Závěrem

Ten pohled na graf se začíná zlepšovat, protože podoby jednotlivých close jsou objektivně býčí. Trh nám dal z mnoha časových rámců najevo, že těch 30 000 USD asi jen tak nepustí. Řečené ovšem nic nemění na tom, že nakupující nepředvedli téměř žádnou větší iniciativu a hlavně měsíční graf dobře nevypadá.

Respektive i tam se rýsuje Pin Bar, což ale nijak nevylučuje trojsvíčkovou medvědí formaci, která na vrcholu existuje. Ovšem celý souhrn zmíněných Pin Barů může opravdu signalizovat, že máme před sebou potenciální střednědobé dno. Tudíž se je dobré se psychicky připravit na to, že i během letních prázdnin zůstaneme v zakresleném obchodním pásmu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tomáš

Haha tenhle typek a jeho analýzy podle toho jak se vyspí 🤣 je mi líto všech těch individuí kteří mu platí za jeho V.I.P rady 🤦🏻‍♂️

Daxti

Z čeho tedy žijete?

Roland

🥇

Michael

Ja musim rict, ze mam analyzy Ing. Jarolíma rad..
Nejsem sice zadny ostrileny investor, ve finale to ctu jen pro zajimavost a uz vubec podle toho neinvestuji.. Ale je to pro me prijemne cteni a myslim, ze ma k tomu dobry pristup.. Analyzy jsou takove “lidske”..
A co tady resi lidi, kteri ho tady haní.?! Tak sem kurna nelezte, kdyz se vam to nelibi.!

Roland

Přesně tak 👍

Eva
Hodnocení článku :
     

Já to čtu ráda. Střízlivý přístup mi v té mánii trochu chybí 🙂

Petr

Mě tyto analýzy zachránili dost peněz. Takže díky za ně a jen tak dál.

Dud

Myslím si, že nikdo nikoho nenutí aby tyto analýzy sledovat. A je to jen dobrá vůle autora, že je zdarma zveřejňuje. Mě vyhovuje více zdrojů např. Bitcoin Live a Bob Loukas a ostatní přispěvovatelé ale to už samozřejmě už není gratis…

spot_img