28.11.2022 Tržní přehled pro BTC a index S&P500 – Bitcoin pokračuje v poklesu – Akciové indexy stabilní

5
(4)
Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme Vás u pondělního přehledu trhu pro Bitcoin, další kryptoměny a akciový index S&P500. Minulý týden byl pro většinu aktiv stabilní a trhy se téměř nikam nepohnuly. Dnes ráno se Bitcoin lehce propadá, na což negativně reaguje většina altcoinů. Akciové indexy dnes možná čeká další růst v reakci na klesající dolarový index.

Nejvolatilnější kryptoměny za posledních 24 hodin

Bitcoin se přes víkend pohyboval na hladině 16 600 USD. Dnes ráno Bitcoin klesá pod 16 200 USD (-2,5 %). Většina altcoinů na to reaguje negativně. Bude tento trend pokračovat i dnes?

Dolarový index dále klesá a nabízí příležitost pro akcie

Dolarový index dnes znovu bojuje o supportní hladinu ve formě exponenciálního klouzavého průměru EMA 200 na denním grafu. Pokud se propadne pod tuto hladinu, znamenalo by to další značné poklesy dolarového indexu. Zároveň je to bullish signál pro většinu rizikových aktiv a pro investory naskočit znovu do trhu. Rozhodující bude tedy další vývoj od aktuální hladiny kolem 105,5 bodů. Poklesový scénář indexu je bullish pro trhy.

Potenciální růstový vývoj dolarového indexu je odraz od EMA 200 nahoru až po nejbližší rezistenci na úrovni 109,5 bodů.

Akciový index S&P500 minulý týden stagnoval na místě

Minulý týden přicházely z americké ekonomiky smíšené zprávy. Index S&P500 stagnoval pod rezistencí EMA 200. Index uzavřel týden na 4026 bodech. Opožděný indikátor RSI má snahu udržet a potvrdit supportní level.

Nastává inverzní situace oproti dolarovému indexu (který je na supportu EMA 200). Tento týden budeme sledovat rozhodující makroekonomické zprávy z amerického trhu. V případě pozitivního vývoje ekonomiky nastává risk-on sentiment, kdy trhy dále porostou (zároveň pokles dolarového indexu). Pozitivní pro S&P500 by bylo překonání rezistence EMA 200 nahoru, kde nás čeká další silná downtrendová rezistence v zóně 4060-4160 bodů (bílá linie).

V tuto chvílí se začíná objevovat víc analytiků a investorů, kteří vydávají varování ohledně prvních signálů přicházející recese. Nejpesimičtější varianta je možný dlouholetý stranový vývoj akcií, která by nejvíce potrápila dlouhodobé investory. Zároveň se může objevit mnoho příležitostí pro tradery a krátkodobé spekulanty.

Bitcoin po víkendu lehce klesá a stahuje sebou altcoiny

Podle týdenního grafu Bitcoinu to zatím na formování dna nevypadá. Nacházíme se v zóně bez výrazné historie a supportních hladin. Z trhu přicházejí poslední dny spíše negativní až neutrální zprávy. Jako pravděpodobnější proto očekávám negativní vývoj a pokles na nejbližší support 13 – 11 000 USD. Kdy a jestli to nastane, je otazné.

Pozitivnější růstová varianta je maximálně návrat pod aktuálně nejbližší rezistenci kolem 19 000 USD.

Denní graf Bitcoinu nabízí trochu víc informací. Nejvýraznější je viditelná konvergence indikátoru RSI, co je dobrý znak hledání potenciálního dna (nebo alespoň lokálního dna).

Nadále se držím 3 variant vývoje:
1) Růst po 19 000 USD. Tam další konsolidace pod rezistencí a zřejmě propad dolů. Nejméně pravděpodobné vzhledem na makro zprávy.

2) Mírný pokles a formování dna v zóně 13 – 11 000 USD je nejpravděpodobnější varianta. Táto hladina je nejbližší historický support, kde bych zvažoval otáčení klesajícího trendu a zájem investorů o nákupy.

3) Armagedon = extrémní pokles po objevení se dalších velice negativních zpráv z krypto nebo marko trhu. (Další FUD, krach jiné burzy, regulace, zákazy těžby a podobné milé zprávy).

Doufám, že už máte vymyšlenou strategii, jak v každém ze 3 případů postupovat? Budeme rádi, pokud se v komentářích podělíte o názor, která varianta je pro Vás nejpravděpodobnější.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream...

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img