28.08.19 Technická analýza BCH/USD – Cena oslabuje třetí měsíc, kdy se to konečně zastaví?

0
(0)
Rene C.
Rene C.
Pokud se Vám moje analýza líbí, tak mě můžete kontaktovat prostřednictvím Twitteru. Můžete se také přidat do mé soukromé skupiny na telegramu a využít tak pravidelné, každodenní update Bitcoinu a altcoinů. Vstup do mé soukromé skupiny je zpoplatněný 25 XRP/ měsíčně, za tento poplatek dostanete skoro 90 analýz za měsíc.

Tři měsíce v řadě klesá cena BitcoinCash (ABC) a zatím stále nejsme na žádném pevném supportu. Nejsme ani v dosahu žádné podpůrné ceny a pravděpodobně dojde ještě na 50% oslabení. Skutečně není vyloučeno, že cena bude oslabovat další měsíc a nakonec se zastaví v úrovni 175 USD.

Střednědobý trend………………..downtrend
Dlouhodobý trend…………………začínající downtrend

Kapitalizace v době psaní analýzy je v objemu 5 527 280 663 USD, volume 1 249 517 744 USD a dominance dosahuje úrovně 2,09%. Samozřejmě i BCH je ovlivněn situací na Bitcoinu. Věřím, že Bitcoin dřív nebo později otočí a s ním také altcoiny vázané na dolar, tedy i BCH/USD. Zatím však situace na Bitcoinu naznačuje možné oslabení, a proto by nás nemělo oslabení BCH nikterak udivovat.

Když cena v březnu – květnu rostla, tak od dubna nevznikla žádná významnější korekce. Tedy korekce, která by měla charakter retestu dosaženého dna. Cena vyrazila prudce z úrovně 166 USD a zanechala za sebou GAP, který byl jen částečně zkorigován. První korekce, která vznikla po této pumpě, dosáhla hodnoty pouze 227 USD. Takže zde máme mezeru 61 USD, kterou by mohl trh během měsíce září zaplnit.

To, co by mohlo zabránit propadu k úrovni 175-166 $, je daily vzestupná trend-line a předchozí korekční low v úrovni 227 USD. Tyto GAPs jsou často vyhledávány a pokud má skutečně přijít razantní bull run na Bitcoinu, tak se budou obchodníci snažit do té doby nakoupit co nejlevněji i BCH.

Zatím se cena drží na paralelní trend-line v úrovni 307 USD, ale pokud se cena dostane pod tuto první paralelní trend line, tak začne padat. Velmi pravděpodobně nezačne padat rovnou k úrovni 175 USD nebo k 220 USD. Po překonání trend-line očekávám propad pouze k hodnotě swingu 280 – 250 USD . Tady by mohl přijít obrat a pull back překonané trend-line a teprve pokud bude pull back úspěšný(tedy cena se nevrátí nad trend line), tak bude následovat pohyb k úrovni 227-175 USD.

Nebál bych se nějaké rychlé akce s přímým propadem k úrovni 175 -166 USD. Nicméně postupným a systematickým poklesem se hodnota BCH může postupně snížit na úroveň 175 USD. Ve chvíli, kdy by se některý z následujících týdnů v průběhu září propadl pod úroveň 249 USD, tak poté už bude hrozit rychlý propad k 175 USD.


Co číst dále?

Bitcoin za poslední rok překonal TOP desítku ostatních kryptoměn


Disclaimer: Tato analýza neslouží jako návod k obchodování, veškerá rizika a rozhodnutí nesete vy. Zde pouze vidíte, jak uvažuji nad trhem já. Váš pohled se nemusí shodovat s tím, jak na trh nahlížím já!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img