27.12.19 Technická analýza BTC/USD – zatím přešlapujeme na místě

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...
Stanislav Jirák
Stanislav Jirák
O kryptoměny se zajímám již více jak 5 let, kdy jsem většinu svých prostředků zainvestoval do Bitcoinu po $232 za kus. Momentálně se day-tradingu věnuji na plný úvazek a ve volném čase jako vývojář datových skladů a datový vědec pracuji na vlastních projektech v oblasti ML/AI. Vyhrál jsem také hackathon na blockchainu (soutěž v programování). Rád cestuji a zajímám se o nové technologie.
[speaker]

Poslední analýzu na Bitcoin (BTC) jsme na Kryptomagazínu měli dne 23.12. 2019, a tak je nejvyšší čas se Bitcoinu zase podívat na zoubek. Dnešní analýzu si pro Vás připravil Stanislav Jirák. 

Dlouhodobý trend: up
Střednědobý trend: down

Ve středu 18. prosince jsme byli svědky retestu šestiměsíčního low na hranici 6 400 USD a následného pull-backu přes nejbližší rezistenci do oblasti 7 200 – 7 500 USD, kde se cena prozatím zastavila.

Svátky a vliv na pohyb cen

Za normálních okolností bych očekával tento pohyb až ve čtvrtek nebo v pátek a další pokračování koncem tohoto týdne, ale je třeba si uvědomit, že velké pohyby dělají instituce a lidé, kteří v nich pracují, si berou v období svátků volno. To by vysvětlilo, proč ten pohyb nastal o den dříve a nyní již pouze přešlapujeme na místě. Dnes (pátek 27.12.) je poslední pracovní den v roce a zároveň jediný pracovní den v týdnu, kdy by dávalo pro zaměstnance smysl vybrat si další volno. Pak zde máme pondělí a úterý 31.12. po období svátků a hned poté Nový rok. Je tedy možné, že další velké pohyby uvidíme až po Novém roce, ale stále se držíme původního cenového plánu.

Proražení rezistence

Proražení rezistence v úrovni 7 200 USD a současný pohyb nad středovou trendovou čárou (viz graf níže) by mohlo být interpretováno jako potvrzení tendence ceny jít do korekce. Nejbližší silnou rezistenci vidíme v úrovni 7 900 USD, kde se také nachází klouzavý průměr SMMA200 a dále pak 8 200 USD – 8 250 USD, tvořenou SMMA100 a SMMA50. Horní okraj trendového kanálu se zdá končit v oblasti 8 800 –  9 000 USD a jeho proražení k úrovni 9 500 USD by znamenalo změnu trendu. Dokud nedojde k tomuto průniku, stále jsme v downtrendu.

Kam až může BTC propadnout?

Při pohyby dolů vidíme již zmíněné šestiměsíční low v úrovni 6 400 USD, které bylo už 2x retestováno a v podstatě celou oblast 5 800 – 6 400 USD bychom mohli označit za první nákupní zónu, která bude dosažena s největší pravděpodobností, pokud půjdeme dolů. Další supporty vidíme hlouběji v regionu 5k, nejvýznamnější v úrovni  5 600 USD a 5 400 USD, ale jejich případné dosažení bude záležet na tom, kdy k pohybu dojde a z jaké úrovně. Region 4k je momentálně mimo trendový kanál a k jeho dosažení bychom potřebovali vidět historicky největší pohyb z korekce. Dosažení oblasti 3k se mi nyní nezdá pravděpodobné.

graf

Závěr

Momentálně vidíme na daily grafu počínající formaci horního dna RSI indikátoru a cena se zdá být připravena pokračovat v korekci. Mohli bychom ze současné ceny (7 200 USD) ještě trochu klesnout až k 7 000 USD, pokud nedojde v nejbližších dnech k pohybu. Momentálně se stále přikláním ke scénáři korekce na úroveň 7 900 USD, ideálně 8 200 – 8 250 USD. Třešničkou by bylo dosažení oblasti 8 800 – 9 000 USD cenovým vrcholem předtím, než bychom pokračovali dolů k ceně okolo 6 000 USD. Vše však bude záležet, jak cenu ovlivní období svátků a v historii jsme viděli již řadu neočekávaných pohybů, zejména okolo Nového roku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře