27.01.23 Analýza LTC/USD – Útok na první silnou rezistenci

3.7
(3)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Litecoin kurz zaznamenal za poslední týdny velké kurzové zisky. Oproti jiným altcoinům je tu i menší kontrast. Ve smyslu většího kurzového růstu. Což osobně přikládám k rychle blížícímu se halvingu. Před několika dny ale Litecoin narazil na poměrně silnou rezistenci, kterou je nutné překonat. A pokud nenajdou býci dostatek síly, růst kurzu se tím pádem zastaví.

Litecoin kurz u silné rezistence

Litecoin se za předešlých několik týdnů zhodnotil o více jak 50 %. Byl to velmi stabilní růst. A tím se i ukázalo, že tento altcoin určitě nepatří do starého železa. Navíc se blíží halving, který bude asi během srpna letošního roku. To uteče jako voda. Každopádně od low minulého roku z cca 40 USD zaznamenal litecoin kurz zhodnocení o zhruba 130 %. Zprvu to bylo vcelku pomalé, ale ke konci roku trh nabral dynamiku. Ostatně, euforie na trzích je všudypřítomná.

Litecoin se dostal k rezistenčnímu pásmu, které je okolo 95 USD. A právě zmíněná úroveň dlouhodobě fugovala spolehlivě jako support nebo rezistence. A to dlouhodobě zdůrazňuji. Máme u řečené úrovně opakované obraty kurzu i z roku 2017. A i následující roky trh těch 95 USD hezky respektuje. A vidíme, že i nyní má kurz problémy pokračovat v růstu. Takže není pochyb o tom, že trh hladinu považuje za relevantní.

Musíme kvitovat, že litecoin kurz perfektně využil nižší úroveň kolem 80 USD jako odrazový můstek. Na zmíněném pásmu kurz vytvořil pin bar. Poté rychle růst pokračoval k rezistenci. Od té chvíle probíhá konsolidace pod 95 USD. Opakovaně se kurz snaží o průlom, ale výsledkem jsou ty jednotlivé horní knoty u denních svící.

Čili my víme, že medvědi se snaží hladinu vyprodávat. Jsou tam aktivní, protože se jim daří poptávku den po dni absorbovat. Navíc z té čerstvé struktury trhu víme, že momentum výrazně zesláblo. Jestli býci ustoupí, určitě přijde silná otočka kurzu dolů. A pak je třeba sledovat zase jednotlivá supportní pásma.

Závěrem

Litecoin ušel velkou cestu, ale stejně jako ostatní altcoiny čeká na Bitcoin. Přestože se blíží halving, ten rozdíl v rally nebyl až tak markantní oproti ostatním altcoinům. V následujících měsících se ale určitě přesvědčíme, zda bude určitá část trhu na halving spekulovat.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img